سازمان پژوهش ها از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده می نماید

به گزارش مسافرت رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه مشترک این پژوهشگاه با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به منظور آشنایی بیشتر و گفتگو میان دو مجموعه برگزار گشت.

سازمان پژوهش ها از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده می نماید

در این نشست که با حضور جمعی از مدیران پژوهشگاه ICT و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار گردید، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به معرفی توانمندی ها و فعالیت های پژوهشگاه پرداخت و گفت: ما در پژوهشگاه ICT پروژه های مهم، پر مخاطب و ملی داریم که از جمله آن ها می توان به مخابرات ماهواره، ماژول های مخابراتی و محموله برهای ماهواره، پروژه ذائقه سنجی کاربران و نسل پنجم ارتباطات (5G) اشاره نمود. همچنین پژوهشگاه ICT علاوه بر ارائه خدمات هوش مصنوعی در حال حاضر با ستاد مقابله با کرونا، در مورد پیش بینی ویروس کرونا همکاری دارد.

وی با اشاره به پروژه ابررایانه سیمرغ که با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مشترک اجرا شده است، درباره همکاری پژوهشگاه ICT با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در این زمینه گفت: بخش فنی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برای تحلیل پروژه های تحقیقاتی احتیاج به GPU (واحد پردازش گرافیکی) دارد که ما می توانیم خدمات مورد احتیاج در این زمینه را در اختیار سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قرار دهیم تا از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده گردد.

در این جلسه محمدحسن ایکانی معاون سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و رئیس پژوهشگاه فناوری های نوین، نیز با اشاره به فعالیت های پژوهشی خوبی که در پژوهشگاه ICT اجرا شده است گفت: پروژه های معرفی شده بسیار ارزنده بودند. ما با پژوهشگاه ICT در ارتباط هستیم و امیدواریم این ارتباط مسیری باشد که باعث ارتقا روابط دو طرف گردد.

همچنین مهدی فسنقری معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ICT نیز با استقبال از همکاری های دو مجموعه گفت: شرکت های دانش بنیانی که در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی فعال هستند می توانند با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مشارکت و همکاری داشته باشند.

محمدعلی اردکانی رئیس پارک علم و فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نیز در این نشست تاکید نمود: با گذشت زمان روش پژوهش نیز تغییر می نماید و کارفرمایان علاقه مند هستند با شرکت های دانش بنیان کار نمایند و پژوهشگاه ها اهدافشان عوض می گردد و به این سمت می فرایند که مدیریت پروژه و تقسیم آن را برعهده گیرند.

وی ادامه داد: ما پژوهشگرانمان را با شرکت های دانش بنیان در ارتباط قرار داده ایم تا سازمان ما بخش تحقیق و توسعه ای برای شرکت های دانش بنیان باشد. از این رو آماده ایم تا همکاری لازم را با پژوهشگاه ICT داشته باشیم.

در این جلسه مقرر شد پژوهشگاه ICT نیز از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید داشته و در جهت ارتباط بیشتر بین دو مجموعه اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1745

به "سازمان پژوهش ها از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان پژوهش ها از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید