رازهای مگوی استادیوم حافظیه، خطی که واقعا کج بود

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران - گروه استان ها: از زمانی که فجر شهید سپاسی شیراز به لیگ برتر صعود کرد تمامی ورزشکاران، ورزش دوستان و ورزشی نویسان فارس در قالب های گوناگون نظیر خبر، گزارش، مصاحبه و تحلیل شرایط استادیوم حافظیه را به گوش و چشم مردم استان و مدیران ارشد فارس نظیر استاندار و مدیران ارشد ورزشی استان رساندند.

رازهای مگوی استادیوم حافظیه، خطی که واقعا کج بود

عدم توجه مدیران ورزشی در استان به این موضوع نشان دهنده آن است که اهتمام ویژه ای در این بخش برای بهبود زمین چمن استادیوم حافظیه وجود ندارد و اصلاً اینگونه متبادر می گردد که مدیران استان علاقه ای به ورزش در فارس آن هم در بالاترین سطح کشور در حوزه فوتبال ندارند و ترجیح می دهند فجر کماکان در لیگ دسته یک فوتبال کشور باشد تا شرایط استان در حوزه ورزش در کشور نمایان نگردد.

این روزها غم ورزش دوستان از ناکامی های متوالی تیم فجر کم نیست و فوتبال دوستان فارس که با هر شکست تیم فجر نسبت به ماندگاری این تیم در لیگ برتر نا امیدتر شده اند، این روزهاباید بی حیثیت شدن ورزش فارس با کیفیت نامناسب و خارج از شان استادیوم حافظیه شیراز را نیز تحمل نمایند.

در آخرین اظهار نظری که مدیران فوتبال فارس در خصوص شرایط زمین چمن حافظیه داشتند مربوط به انتشار عکسی از خط کشی زمین چمن حافظیه است که کج و غیر مستقیم است. متولیان امر در واکنش به انتشار این عکس ها مدعی شدند: زمین چمن استادیوم حافظیه و کیفیت آن دارای مسائلی بوده است اما تصویر منتشره فتوشاپ است و از تأیید خط کشی اجرا شده به وسیله فریدون اصفهانیان ناظر مسابقه فجرسپاسی-شهرخودرو خبر داده اند؛ ضمن این که او شرح داد که زمین مسابقه برای افزایش کیفیت چمن، پیش از آغاز غلتک شده و آبیاری اجرا شده تا چمن استادیوم نرم تر برای بازی دو تیم گردد.

خط کشی نامناسب زمین چمن

افکار عمومی منحرف نگردد

علیرضا پرویزیعکاس این تصاویر در استان فارس در گفت وگو با خبرنگاران و در واکنش به اظهار نظرهای هیأت فوتبال فارس گفت: این چنین واکنش هایی آن هم به نام واکنش رسمی بیشتر کوشش در جهت انحراف اذهان مخاطبان از مسائل فاحش استادیوم حافظیه شیراز و کم کاری های اجرا شده به وسیله مدیران هیأت فوتبال استان فارس است.

پرویزی ادامه داد: بهتر است مدیران هیأت فوتبال فارس در خصوص مسائل استادیوم حافظیه شیراز و بخصوص مسائل جایگاه خبرنگاران واکنش رسمی نشان دهند و سواد رسانه ای خود را تقویت نمایند و با چنین تهمت هایی جنبه اسنادی یک عکس مستند و خبری را بی ارزش ننمایند.

وی اضافه کرد: این توهین به شغل شریف عکاسان خبری است وقتی که کوشش می نمایند که در سرما و گرما بخصوص در زمینه ورزشی موضوعات را به صورت مستند روایت نمایند به عکاس تهمت عکس فتوشاپی و لرزش دست را می زنند.

پرویزی در شرح ثبت این عکس اظهار داشت: از نظر فنی چگونه ممکن است عکسی که با سرعت 1/3000 گرفته شده هست یعنی معادل سه هزارم ثانیه ثبت شده است لرزش دست عکاس باعث جا به جایی خط شده باشد؟ چرا المان های دیگر در عکس جا به جا نشده است! این چنین واکنش هایی آن هم به نام واکنش رسمی بیشتر ماهیت مدیرانی را در فدراسیون فوتبال استان فارس را می رساند که سواد رسانه ای لازم را ندارند.

این خبرنگار و عکاس ورزشی یادآور شد: اگر در همین بازی شما اندکی دقت می کردید محل گرم کردن بازیکنان تیم مهمان پر از وسایل نا مربوط از قبیل شلنگ و لاستیک اتومبیل بود که خود بازیکنان مجبور شدن قبل از آغاز گرم کردن آنها را جا به جا نمایند آیا این هم فتوشاپ است؟

جایگاه نامناسب خبرنگاران

یکی از اساسی ترین مسائلی که در استادیوم حافظیه شیراز وجود دارد فارغ از شرایط اسفناک چمن این استادیوم جایگاه خبرنگاران است.

خبرنگارانی که در سرما و گرما در کوششند تا برترین تصاویر و برترین اخبار را به چشم و گوش جهانیان برسانند اما جایگاهی دارند که هیچ تفاوتی با یک اتاق نیمه کاره ندارد.

اگر نگاهی به جایگاه خبرنگاران در سایر استادیوم های کشور داشته باشیم جایگاهی که برای این افراد در نظر گرفته می شد جایگاهی در شأن رسانه است و جایگاهی که هیئت فوتبال استان فارس برای خبرنگاران در نظر گرفته است جایگاهی است که نشان دهنده تفکر مدیران هیئت فوتبال در خصوص شأن و جایگاه رسانه ها است.

این در حالی است که نباید فراموش کرد که رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی بسیار والاتر از دیدگاه محدود مدیران هیئت فوتبال استان فارس هستند.

اساسیه که در محل گرم کردن بازیکنان رها شده است

فوتبال فارس رو به قهقرا است

اگر بخواهیم کارآمدی یا عدم کارآمدی مدیری را متوجه شویم باید نگاه ویژه ای به کارنامه عملکرد آن مدیر داشته باشیم آن چیزی که در استان فارس واضح و مبرهن است مدیران هیئت فوتبال استان فارس مدیران ناکارآمد هستند.

این موضوع که از ابتدای لیگ برتر فوتبال کشور تمامی تیم هایی که در استان فارس برای مسابقه با تیم فجر شهید سپاسی شیراز حضور پیدا کردند از شرایط چمن استادیوم حافظیه گلایه مند بودند نشان دهنده ناکارآمدی مدیرانی است که کوشش می نمایند با ایجاد حاشیه دیدگاه عموم را از ناکارآمدی خود در این حوزه از خود بردارند و توپ را در زمین دیگران بی اندازند.

شاید اگر شرایط چمن استادیوم حافظیه مناسب بود علی اصغر کلانتری همچنان سرمربی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز بود و نتایج خوبی با این تیم کسب نموده بود.

شاید اگر شرایط چمن استادیوم حافظیه مناسب بود تیم شهدای قشقایی شیراز در لیگ یک اکنون شرایط متفاوتی با جایگاهی که اکنون در لیگ یک دارد داشت و برای صعود به لیگ برتر در کوشش بود.

نمی توان از بازیکنان فجر شهید سپاسی شیراز و شهدای قشقایی شیراز گلایه کرد زیرا آنان به گواه مربیان خود و بر اساس شواهدی که موجود است تمام کوشش خود را برای کسب پیروزی در مسابقات داشته اند ولی زمانی که زیر ساخت فراهم نباشد حتی یک پیروزی هم در زمین اسفناک حافظیه غیر ممکن است.

شکست ها و ناکامی های تیم فجر و مسائل استادیوم حافظیه این روزها شان و منزلت ورزش استان فارس را زیر سوال برده و متولیان امر باید نسبت به بهبود اوضاع اقدام موثر تری انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2140

به "رازهای مگوی استادیوم حافظیه، خطی که واقعا کج بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازهای مگوی استادیوم حافظیه، خطی که واقعا کج بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید