خبرنگاران واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد 2 کشته برجا گذاشت

به گزارش مسافرت رو، همداتن- خبرنگاران- جانشین پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه کامیون کشنده هوو در گردنه اسدآباد راننده و سرنشین این خودرو جان خود را از دست دادند.

خبرنگاران واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد 2 کشته برجا گذاشت

سرهنگ غلامعلی همایی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران گفت: ساعت 18 و 35 دقیقه امروز گزارش یک مورد واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد به پلیس گزارش شد که تیم های پلیس راه در محل تصادف حضور یافتند.

وی افزود: بر اساس بررسی های اجرا شده این خودروی حامل کنتور گاز به مقصد کرمانشاه در حال تردد بود که به علت سرعت غیرمجاز در سر پیچ و ناتوانی راننده در کنترل خودرو، وسیله نقلیه از جهت اصلی خارج شد.

جانشین پلیس راه استان همدان ادامه داد: این خودرو به سمت پرتگاه و دره منحرف شده بود اما به علت وجود دیوار خاکی در حاشیه جاده، با آن برخورد کرده و واژگون می شود و در این سانحه راننده و شاگرد وی در دم جان باختند.

سرهنگ همایی گفت: حداکثر سرعت پیش بینی شده برای گردنه اسدآباد 40 کیلومتر در ساعت است اما شدت سانحه بیانگر تردد کامیون هوو با سرعت غیرمجاز بوده که این امر منجر به ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه در سر پیچ و واژگونی خودرو شد.

وی گفت: گردنه 15 کیلومتری اسدآباد یکی از جهتهای سخت گذر و حادثه خیز استان همدان محسوب می شود که سال گذشته 15 تن در این جهت شریانی جان خود را از دست دادند.

جانشین پلیس راه استان همدان گفت: این گردنه نیاز به تعریض و قرار دادن نیوجرسی یا جداکننده در وسط جاده به منظور جلوگیری از بروز سوانح رخ به رخ دارد همچنین تعداد روشنایی موجود در این گردنه باید افزایش یابد.

سرهنگ همایی افزود: ایجاد راه های خروج اضطراری برای مواقعی که راننده قادر به کنترل وسیله نقلیه نیست ضروری بوده هر چند تعدادی راه خروج پیش بینی شده اما باید در هر یک کیلومتر یک راه خروج در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: ایجاد پارکینگ هایی برای استفاده و پارک خودروهایی که دارای نقص فنی شدند نیز در این جهت پرترافیک ضروری است.

استان همدان دارای پنج هزار و 400 کیلومتر انواع راه است و سال گذشته 464 تن در سوانح رانندگی درون و برون شهری آن جان باختند که این رقم نسبت به سال 97 حدود هفت درصد معادل 30 نفر افزایش داشته است.

همچنین 214 تن شامل 165 مرد و 49 زن در سوانح رانندگی درون و برون شهری استان همدان از ابتدای فروردین تا انتها شهریور امسال جان باختند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1388

به "خبرنگاران واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد 2 کشته برجا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واژگونی تریلی در گردنه اسدآباد 2 کشته برجا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید