کوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جلوگیری از حدف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم

به گزارش مسافرت رو، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کوشش های این وزارتخانه برای جلوگیری از حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم اطلاع داد.

کوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جلوگیری از حدف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید

پویا محمودیان، عصر سه شنبه 19 آذر 98 در گفت و گو با خبرنگار مسافرت رو با اشاره به دغدغه بعضی از هنرمندان درباره حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم در پیش نویس لایحه اصلاحی بعضی از قوانین و مقررات مالیاتی تدوین شده در دفتر پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: هنرمندان حوزه صنایع دستی در این خصوص دغدغه و نگرانی نداشته باشند، چرا که موضوع جلوگیری از حذف این ماده، به طور جدی از سوی معاونت صنایع دستی کشور و شخص دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حال پیگیری است.

او افزود: صنایع دستی ایران علاوه بر ظرفیت هایی که در حوزه ایجاد اشتغال و نیز درآمدزایی و ارزآوری دارد، به نوعی بیانگر هویت تاریخ و فرهنگ ایرانی اسلامی مردم ما است، از این رو حمایت از هنرمندان صنایع دستی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به طور جدی دنبال می گردد.

محمودیان گفت: این در حالی است که توجه به ظرفیت های صنایع دستی یک مشوق بسیار خوب برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و جوانان مشتاق به فعالیت در این حوزه است، لذا حمایت از صنایع دستی و هنرمندان این حوزه را جزو وظایف و دغدغه های خود می دانیم و به طور جد پیگیر این هستیم تا ماده 142 قانون مالیات های مستقیم حذف نگردد و کارگاه های صنایع دستی و شرکت های تعاونی و نیز اتحادیه های فراوری همچنان بر اساس این ماده از پرداخت مالیات معاف باشند.

این مقام مسئول در بخش دیگر از صحبت های خود به کوشش وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حمایت های او از هنرمندان صنایع دستی اشاره نمود و گفت: به همین منظور دکتر مونسان در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری و نیز به وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به ارزش های والای فرهنگی، هنری و سایر ویژگی های مادی و معنوی صنایع دستی و هنرهای سنتی، خواهان جلوگیری از حذف ماده مذکور (142) شده است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه با بیان این که تعداد بسیار زیادی از فعالان حوزه صنایع دستی را بانوان تشکیل می دهند، افزود: بانوان بخش زیادی از جامعه هنرمندان صنایع دستی را تشکیل می دهند که در این میان تعداد زیادی از آنان بانوان سرپرست خانوار هستند، به طور حتم باقی ماندن این ماده و جلوگیری از حذف آن می تواند باعث حمایت هرچه بیشتر از فعالان صنایع دستی خصوصا بانوان سرپرست خانوار فعال در این حوزه باشد.

محمودیان یادآور شد: یکی از نکات مهمی که باید به آن اشاره نمود این است که در رابطه با اصحاب فرهنگ و هنر نیز این مسئله در پیش نویس لایحه بودجه 99 ذکر شده بود که بعدا حذف شد، اما درباره هنرمندان صنایع دستی این موضوع در پیش نویس لایحه بودجه سال 99 اصلا نیامده بود.

او ادامه داد: ماده 142 قانون مالیات های مستقیم در پیش نویس لایحه اصلاح بعضی از قوانین و مقررات مالیاتی تدوین شده در دفتر پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور حذف شده که به طور جدی به دنبال باقی ماندن این ماده و جلوگیری از حذف آن هستیم.

محمودیان در انتها صحبت های خود اظهار داشت: هنرمندان صنایع دستی به هیچ عنوان در این خصوص دغدغه نداشته باشند، چرا که این موضوع به طور جدی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دنبال می گردد.

بر اساس ماده 142 قانون مالیات های مستقیم، تمامی کارگاه های صنایع دستی و شرکت های تعاونی و اتحادیه های فراوریی مربوطه از پرداخت مالیات معاف هستند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 727

به "کوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جلوگیری از حدف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای جلوگیری از حدف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید