بولتون: می با پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا مخالف بود

به گزارش مسافرت رو، مشاور امنیت ملی آمریکا که به لندن سفر نموده در اظهاراتی از مخالفت نخست وزیر سابق انگلیس با پیوستن این کشور به ائتلاف دریایی مورد نظر واشنگتن در خلیج فارس اطلاع داد.

بولتون: می با پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا مخالف بود

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که به لندن سفر نموده در اظهاراتی عنوان داشت که هر چند انگلیس با پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس موافقت نموده اما پیش از این ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس، با این درخواست مخالفت نموده بود.

بولتون در مصاحبه با سان در این رابطه گفت: خوشحالیم که جانسون نخست وزیر جدید انگلیس قبول نموده تا در این ائتلاف شرکت کند. این نشانه ای از تغییر دولت جدید انگلیس با دولت قبلی است.

بولتون همچنین در توئیتر گفت در دیدارش با مقام های ارشد انگلیسی به آنها گفته است بهتر است رایزنی درباره موضوعاتی به جز برگزیت، از جمله مسئله ایران، به بعد موکول گردد.

مهلت نهایی انگلیس برای اجرای توافق خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) 31 اکتبر (کمتر از سه ماه دیگر) مشخص شده است.

بولتون ساعاتی پس از دیدارش با بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس به مسافرت رو گفت: آمریکا می خواهد در موضوع برگزیت یاری کننده باشد و به مقام های بریتانیایی گفته است درک می نماید که تمرکز فعلی آنها روی همین موضوع است.

در این دیدار جان بولتون بار دیگر از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا حمایت کرد.

دفتر نخست وزیری انگلیس نیز در پیامی با اشاره به دیدار بوریس جانسون و جان بولتون در عصر روز دوشنبه، گفت که در این دیدار مسائلی همچون روابط تجاری، برگزیت و موضوعات امنیتی مطرح شده است. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 361

به "بولتون: می با پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا مخالف بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: می با پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی آمریکا مخالف بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید