مخالفان ترامپ برای تظاهرات گسترده در لندن آماده می شوند

در آستانه سفر ترامپ به بریتانیا بسیاری از شهروندان لندنی خود را برای تظاهراتی گسترده علیه سیاست های ترامپ آماده می نمایند.

مخالفان ترامپ برای تظاهرات گسترده در لندن آماده می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که کاخ سفید مقدمات سفر روز دوشنبه دونالد ترامپ به لندن را فراهم می نمایند، شهروندان لندنی نیز برای برپایی تظاهرات گسترده علیه او آماده می شوند.

به نوشته روزنامه گاردین فعالانی از گروه های مختلف در لندن به طور شبانه روزی کوشش می نمایند برای تظاهرات بزرگ روز دوشنبه علیه ترامپ آماده شوند.

تعداد زیادی از جوانان انگلیسی که برای فراهم کردن لوازم تظاهرات داوطلب شده اند، در حال ساختن 200 پلاکارد در ساعت هستند.

مخالفان ترامپ در لندن در حال ساخت پلاکارد تظاهرات روز دوشنبه

این پلاکاردها دارای مضامینی در محکوم کردن نژادپرستی، تمایلات فاشیستی، فریب کاری و نفرت پراکنی ترامپ در دنیا هستند. پلاکاردهایی نیز در دفاع از مردم ایران که تحت فشار تحریم های مالی آمریکا قرار گرفته اند تهیه شده اند.

یکی دیگر از دلایل اصلی خشم انگلیسی ها از ترامپ، دخالت های او در امور داخلی انگلیس است.

این در حالی است که در مصاحبه جدید خود با روزنامه سان انگلیس مدعی شد مردم بریتانیا عاشق او هستند.

او هفته پیش نایجل فاراژ رهبر حزب برگزیت و بوریس جانسون وزیر امور خارجه پیشین انگلیس را دوست خود نامید و اعلام نمود جانسون نخستوزیرخوبی برای آینده بریتانیا خواهد شد.

همچنین روز یک شنبه با قصد دخالت در اجرای برگزیت گفت، انگلیس باید از پرداخت 39 میلیارد پوند برای خروج از اتحادیه اروپا امتناع نموده و اگر بروکسل هر آن چیزی را که انگلیس می خواهد ندهد باید گفت وگوهای برگزیت را ترک کند.

رئیس جمهور جنجالی آمریکا ماه گذشته به خبرنگاران گفت ممکن است در سفرش به انگلیس از ترزا می درباره احتمال جاسوسی بریتانیا از کمپین انتخاباتی او در سال 2016 شرح بخواهد.

روز گذشته جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس از تصمیم ترامپ برای حمایت از بوریس جانسون برای رهبری حزب محافظه کار انتقاد کرد و گفت نخست وزیر انگلیس باید توسط مردم انگلیس و در انتخابات عمومی انتخاب گردد نه توسط رئیس جمهور آمریکا.

او پیش تر نیز با رد دعوت به حضور در ضیافت شام دولت با حضور دونالد ترامپ، گفت ترزا می نخست وزیر بریتانیا نباید برای فردی مانند ترامپ فرش قرمز پهن کند.

مگان مارکل همسر شاهزاده هری، نوه ملکه انگلیس نیز اعلام نمود در ملاقات با ترامپ شرکت نخواهد کرد. ترامپ در واکنش به این اقدام مارکل او را زنی بدجنس نامید که کارش را خوب بلد است.

سال 2017، 1/9 میلیون نفر از مردم انگلیس طوماری امضا نموده و با سفر ترامپ به این کشور مخالفت کردند.

سفر سال 2018 ترامپ به لندن موج گسترده مخالفت هزاران شهروند انگلیسی را به دنبال داشت. این سفر ترامپ برای دولت انگلیس میلیون ها دلار هزینه درپی داشت.

گفته می گردد در سفر سال جاری ترامپ به لندن نیز بالن عروسک ترامپ دوباره توسط معترضین به هوا فرستاده خواهد شد. یکی از دلایل مخالفت بسیاری از انگلیسی ها با سفر ترامپ به این کشور، حمایت او از برگزیت است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مرداد 1398 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 272

به "مخالفان ترامپ برای تظاهرات گسترده در لندن آماده می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان ترامپ برای تظاهرات گسترده در لندن آماده می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید