با تور مجازی از پارک ملی ودلزرو روسیه بازدید کنید

به گزارش مسافرت رو، پارک ملی وُدلزِرو در جمهوری کارِلیا، مشهور به سزمین هزار دریاچه، از منطقه ها دیدنی و کمتر شناخته شده روسیه است.

با تور مجازی از پارک ملی ودلزرو روسیه بازدید کنید

جاذبه های روسیه، بزرگترین کشور دنیا، محدود به مسکو و سن پترزبورگ و دیگر شهرهای توریستی نیست. هر گوشه از این کشور پهناور، گنجی دیدنی در دل خود دارد که برای بیشتر مردم ناشناخته است. طبیعت بکر و زیبای روسیه، مقصدی منحصربه فرد برای کسانی است که از گردش در طبیعت لذت می برند. یکی از این جاذبه های طبیعی در شمال غرب روسیه، پارک ملی ودلزرو در جمهوری کارلیای است. این پارک حفاظت شده، از چندین دریاچه و جزایر روی آن ها تشکیل شده است. طبیعت آن سبز، با دریاچه هایی زلال و پوشش گیاهی و جانوری متنوع است. با این تور مجازی، باهم سفری به این پارک دیدنی و طبیعت بکرش می کنیم.

کارلیا را به نام سرزمین هزار دریاچه می شناسند؛ اما این نام حق مطلب را ادا نمی کند؛ چراکه دست کم 60 هزار دریاچه در این منطقه وجود دارد. بزرگ ترین دریاچه های منطقه، لادوگا و اونِگا هستند. در همان حوالی، دریاچه ای کوچک تر و کمتر معروف، اما به یک میزان زیبا به نام ودلوزرو قرار گرفته است. این دریاچه در جنوب جمهوری کارلیا قرار داشته و 358 کیلومتر وسعت دارد.

این دریاچه که از جنوب به شمال توسعه می باید، از بقایای عصر یخبندان است؛ به همین علت خط ساحلی مارپیچی دارد. با نگاه کردن به خط ساحلی، می توان تغییرات عصر یخبندان که منجر به شکل گیری این چشم انداز شده است را دید. ژرف ترین قسمت دریاچه 18 متر و میانگین ژرفای آن بیش از چهار متر است.

نام دریاچه برگرفته از رود وُدلا است که به حوزه رودخانه ای این دریاچه تعلق دارد. 196 جزیره در سطح دریاچه وجود دارد. در گذشته دور، 40 اقامتگاه در جزیره و روی خط ساحلی آن وجود داشت. مردم محلی این منطقه با نام ودلوزرها شناخته می شدند. این باور وجود دارد که این قوم، در قرون 14 و 15 میلادی، از نوگوراد و مسکو به این منطقه آمدند.

امروزه، تنها یک اقامتگاه بزرگ در این منطقه قرار گرفته است. روستای کوگاناولوک. در سال 1935 دریاچه به یک مخزن فصلی آب برای ساکنان تبدیل شد. سپس در دهه 1990 این فعالیت ها متوقف شد و پارک ملی ودلزرو تاسیس، و تبدیل به زیستگاه حفاظت شده یونسکو شد.

گسترده ترین جنگل های بومی اروپا، در قلمرو این پارک حفاظت شده و در امتداد خط ساحلی دریاچه قرار دارند. صنوبر سوزن سیاه، درختان برگ سوزنی و کاج های غول آسا، در این منطقه رشد می نمایند. این درختان، با درمیان گرفتن دریاچه، حصاری بکر، زیبا و همواره سبز به دور آن ایجا نموده اند. آب بسیار شفاف دریاچه و سکوت جنگل، نمونه شاخص چشم انداز کارلیایی است. میانگین سن درختان این منطقه، 240 سال است و برخی گیاهان دیگر عمر بیشتری در حدود 500 سال دارند.

گونه های جانوری مانند پرندگان و حیوانات از جمله خرس، گرگ سانان و آهوها در قلمرو پارک زندگی می نمایند. دریاچه ودلوزرو، خانه بیش از 20 گونه ماهی مانند سالمون، ونداس، کارگونوس، بوربات، کاراسیوس و بسیاری دیگر، از جمله گونه در خطر انقراض قزل آلای اروپایی است.

تنها از راه روستای کوگاناولوک می توان به دریاچه ودلوزرو رسید که البته آن هم بستگی به شرایط فصلی جاده و آب و هوا دارد. جدا از آن، گردشگران برای بازدید از پارک، احتیاج به مجوز دارند؛ اما با یاری این مقاله، بدون هیچ مسئله ای می توانید از این منطقه بازدید مجازی کنید. خبرنگاران روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه مندید، بازدید روزانه را از خبرنگارانفراموش نکنید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2076

به "با تور مجازی از پارک ملی ودلزرو روسیه بازدید کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تور مجازی از پارک ملی ودلزرو روسیه بازدید کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید