ایجاد شرکت های دانش بنیان حاصل از خاتمه نامه ها و رساله ها در دانشگاه تهران

به گزارش مسافرت رو، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران از همکاری مشترک با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جهت ایجاد شرکت های دانش بنیان حاصل از سرانجام نامه ها و رساله ها اطلاع داد.

ایجاد شرکت های دانش بنیان حاصل از خاتمه نامه ها و رساله ها در دانشگاه تهران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مهدی فکور، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران عصر شنبه 24 اردیبهشت ماه در نشست شورای دانشگاه تهران، ضمن تشریح طرح ریزی نظام جامع پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، به بعضی تغییرات ساختاری اشاره نمود و گفت: اداره کل سیاست گذاری نوآوری و فناوری در جهت توسعه شرکت های دانش بنیان حاصل از تحقیقات دانشگاهی، به ساختار معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تهران اضافه شد.

فکور اضافه کرد: بعلاوه در راستای تحقق شعار مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه، اداره کل ارتباط با صنعت و جامعه در معاونت پژوهش و فناوری جایگزین اداره کل طرح های کاربردی شده است.

وی یکی از برنامه ها در زمینه سپردن اختیارات به واحد های دانشگاه را واگذار شدن مسئولیت عقد قرارداد های پژوهشی تا سقف مجاز به صف بیان کرد و گفت: صف سپاری فرآیند های پژوهشی و قرارداد ها تا سقف مجاز و ایجاد فضای مناسب برای انجام طرح های پژوهشی و فناوری در صف دانشگاه از برنامه های حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه تهران در جهت تمرکز ستاد معاونت پژوهش و فناوری بر وظایف اصلی است.

فکور بعلاوه از تأمین منابع لازم برای پرداخت بدهی سایت های اطلاعاتی مورد احتیاج دانشگاه اطلاع داد و گفت: افزایش مقدار حمایت از خاتمه نامه ها و رساله هایی که با رویکرد فناوری و نوآوری انجام می شوند، از دیگر برنامه های معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه است که آئین نامه آن در دست تدوین واقع شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با تاکید بر نظارت و ارزیابی فعالیت مؤسسه های پژوهشی و آزمایشگاه ها در دانشگاه به وسیله رؤسای واحد های دانشگاهی، از تشکیل کمیته ساماندهی، نظارت و ارتقا شرایط آزمایشگاه ها اطلاع داد.

فکور در خاتمه با تشریح برنامه کیفی سازی یکصد مجله علمی تخصصی دانشگاه تهران، تاکید نمود: باید به سمت کیفی شدن و اخذ نمایه های لازم برای این مجله ها حرکت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2150

به "ایجاد شرکت های دانش بنیان حاصل از خاتمه نامه ها و رساله ها در دانشگاه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد شرکت های دانش بنیان حاصل از خاتمه نامه ها و رساله ها در دانشگاه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید