افشای راز تاریخی میان فرهاد و استقلال

به گزارش مسافرت رو، یکی از مدیران برجسته سابق ورزش ایران با تاکید بر اینکه نمی خواهد نامش فاش گردد در خلال یک گفت وگوی محبت آمیز پرده از راز جالبی برداشت. ایشان تعریف کرد: چند سال پیش و در زمان صدور مجوز حرفه ای برای استقلال میزبان بعضی ستاره های سابق این باشگاه بودیم تا تکلیف مطالبات شان را روشن نمایند. باور نمی کنید تمام آن هایی که جلوی دوربین ها یقه جر می دهند که عشق و زندگی ما استقلال است چطور بابت چند میلیون تومان چانه می زدند و حاضر نبودند رضایت بدهند. این مدیر ورزشی در ادامه اضافه نمود: تن ها یک نفر بود که بدون هیچ گونه بحثی آمد چک های مطالباتش را دراختیار کمیته قرار داد، برگه رضایتنامه را امضا کرد و رفت.

افشای راز تاریخی میان فرهاد و استقلال

از آن شخص پرسیدیم کدام بازیکن بود؟ و ایشان پاسخ داد: فرهاد مجیدی. در سال های گذشته استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز حرفه ای و جذب بازیکن تازه با چالش پرداخت بدهی های معوق به بازیکنان سابق خود روبرو بودند. این چالش گاهی آن قدر عمیق می شد که بعضی بازیکنان اعلام می کردند تا طلب خود را تمام و کمال دریافت ننمایند رضایت نمی دهند. حتی تعدادی از این بازیکنان بعد از اینکه متوجه می شدند مجوز حرفه ای بدون جلب رضایت آن ها صادر شده دست به شکایت می زدند. پیگیری بازیکن برای دریافت مطالبات قانونی و لزوم کوشش مدیران برای پرداخت بدهی ها یک اصل است. هیچ گاه نمی توان بازیکنی را بابت اصرار به دریافت حق و حقوقش مورد شماتت قرار داد. در کنار این اصل خدشه ناپذیر گره های کوچک اخلاقی و ملاحظات انسانی هم وجود دارد و گویا فرهاد مجیدی که این روز ها روی نیمکت استقلال نشسته حسابی حواسش به این مرز های باریک هست.

هدف از نقل این خاطره ساختن دوقطبی های کاذب میان ستاره های سابق تیم های استقلال یا پرسپولیس نیست. این طور نیست که گفته گردد با این تفاسیر فقط فرهاد مجیدی عاشق استقلال است و باقی پول پرستند. حتما در سال های قبل از فعالیت آن مدیر و در سال های بعد از آن بازیکنان آبی زیادی بودند که با توجه به شرایط تیم محبوب شان مرام به خرج دادند و از دریافت مطالبات شان چشم پوشیده اند. همان طور که بعضی ستاره های سابق پرسپولیس نیز همین رویه را در پیش گرفتند و در زمان لازم باشگاه را از تنگنا خارج نموده اند.

چند سال پیش زمانی که فیروز کریمی سرمربی استقلال بود در مصاحبه ای گفت کمیته انضباطی باشگاه استقلال میخواهد فرهاد مجیدی را جریمه اقتصادی کند. فیروز با همان لحن طنز همیشگی اش گفت: فرهاد رو سه بازی هم محروم کنیم براش مهم نیست، اما تا نام میلیون میاد چهار ستون بدنش میلرزه. خیلی حساسه روی کلمه میلیون. با این حال زمان ثابت کرد مجیدی هر چه که باشد پول پرست نیست، مخصوصا وقتی بحث استقلال وسط باشد.

در هفته های گذشته بحث تقابل استقلالی های سابق با فرهاد مجیدی خیلی داغ شده است. این بحث وقتی علیرضا منصوریان در کنفرانس خبری بعد از بازی تیمش مقابل استقلال به فرهاد مجیدی حمله کرد که چرا بی اعتنا از کنار من رد شدی، شعله ور شد. همه گفتند هیچ کدام از استقلالی های سابق دل خوشی از مجیدی ندارند، اما به شکل عجیبی طرفداران استقلال پیوند عاطفی عمیقی با سرمربی فعلی تیم شان برقرار نموده اند. کسی چه می داند؟ شاید طرفداران خیلی خوب می توانند احساس یک ستاره را نسبت به تیم محبوب شان درک نمایند. حتی اگر دقیقا ندانند چه اتفاقاتی اتفاق افتاده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2127

به "افشای راز تاریخی میان فرهاد و استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای راز تاریخی میان فرهاد و استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید