افزایش هزینه کوتاه کردن مو در آلمان، بقیه قیمت ها ثابت هستند

به گزارش مسافرت رو، یکی از دلایل این گرانی کوتاه کردن مو در آلمان، اجرای دقیق موارد بهداشتی پس از بازگشایی دوباره است.

افزایش هزینه کوتاه کردن مو در آلمان، بقیه قیمت ها ثابت هستند

اداره فدرال آمار آلمان از افزایش قیمت کوتاه کردن مو در دوران پس از تعطیلات کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با وجود مشخص بودن اقتصادیات فروش کالا و خدمات، قیمت کوتاهی مو به ویژه برای بچه ها در آلمان رشد کرده است. هزینه کوتاه کردن موی مردان نیز بیش از افزایش کوتاهی موی زنان در این کشور است.

با وجود کاهش نرخ اقتصادیات بر ارزش افزوده از 19 به 16 درصد و ثابت ماندن قیمت دیگرقیمت های مصرف کننده، متوسط قیمت کوتاه کردن مو در ماه آگوست سال 2020 (مرداد- شهریور) به صورت متوسط حدود 6.3 درصد افزایش یافته است. هزینه کوتاهی موی بچه ها در ماه گذشته میلادی حدود 9.4 درصد، هزینه کوتاهی موی مردان 6.5 درصد و هزینه کوتاهی موی زنان 5.8 درصد افزایش نشان می دهد.

دولت آلمان برای کاهش نرخ اقتصادیات بر ارزش افزوده، خواستار انجام اقدامات حمایتی بیشتر از بخش خصوصی در برابر پیامدهای کرونا شده است.

براساس گزارش اداره آمار آلمان در ماه گذشته، نرخ تورم این کشور در ماه آگوست گذشته (مرداد و شهریور) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 0.1 درصد کاهش به منفی 0.1 درصد رسید.

طبق مرکز آمار آلمان این نرخ پایین ترین تورم ثبت شده از آوریل (اردیبهشت) سال 2016 تا کنون در این کشور به شمار می آید.

دفتر مرکزی اداره فدرال آلمان در اواخر ماه آگوست گفت که کاهش نرخ تورم تحت تاثیر عوامل مختلف مانند کاهش اقتصادیات بر ارزش افزوده قرار گرفته است.

دولت آلمان از یک جولای (11 تیر) تا پایان سال جاری میلادی در قالب یک بسته محرک اقتصادی اقتصادیات بر ارزش افزوده روی کالاهای اساسی و مود غذایی را در مقادیر مختلف کاهش داده است.

اداره فدرال آمار آلمان گفت: یکی از دلایل این گرانی کوتاهی مو اجرای دقیق موارد بهداشتی پس از بازگشایی دوباره است. برای مثال ممکن است در این دوران، کوتاهی موی خشک انجام نشود.

آلمان در اواسط ماه مارس (فروردین) طی قوانینی جدید تعطیلی های سراسری اعمال کرد و بسیاری از مشاغل مانند سالن های زیبایی و آرایشگاه ها را بست. اما آرایشگاه ها 2 ماه بعد (ماه می 2020) و با متوسط افزایش قیمت 5.4 درصد برای یک کوتاهی ساده به کار خود ادامه دادند.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1298

به "افزایش هزینه کوتاه کردن مو در آلمان، بقیه قیمت ها ثابت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش هزینه کوتاه کردن مو در آلمان، بقیه قیمت ها ثابت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید