از هر چهار شغل در جهان سه مورد به گردشگری اختصاص پیدا می نماید

به گزارش مسافرت رو، عضو جامعه هتلداران گفت: تا سال 2020، حدود 2.5 میلیارد گردشگر در جهان وجود خواهد داشت که از هر چهار شغل سه مورد به گردشگری اختصاص پیدا می نماید.

از هر چهار شغل در جهان سه مورد به گردشگری اختصاص پیدا می نماید

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

ساسان فخر در مراسم گرامیداشت روز جهانگردی و هفته گردشگری اظهار کرد: شش سال متوالی است که صنعت گردشگری در بین بخش های مختلف مالی جهان بیشترین نقش را داشته و این اتفاق حتی در بین افرادی که در روستاهای دورافتاده زندگی می نمایند نقش مهمی ایفا نموده است.

در لرستان با کارهایی که وزارت میراث فرهنگی انجام داده حتی روستاها و اماکن دورافتاده تبدیل به بوم گردی می شوند و اتفاقات خوبی می افتد.

در یک سال گذشته با حمایت های وزارت میراث خوشبختانه پیروز شدیم جامعه هتلداران را در لرستان برای اولین بار فعال کنیم که فکر می کنم جای خالی آن در استان کاملا احساس می شد.

جامعه هتلداران لرستان با فعالیت هایی که انجام داده جامعه نوپایی است و ما به یاری وزارت خانه نیاز داریم که فعالیت های بهتری انجام دهیم.

در این یک سال تمامی هتل ها و مراکز حمایتی را تحت پوشش قرار داده ایم و بزرگترین کاری که در جامعه هتلداران انجام می گردد بحث استانداردسازی است.

از هر 10 شغلی که در جهان ایجاد می گردد، یک شغل در صنعت گردشگری است و با توسعه این صنعت می توانیم مشکل بزرگی از بیکاری را حل کنیم.

طبق آماری که کارشناسان داده اند تا سال 2020، حدود 2.5 میلیارد گردشگر در جهان وجود خواهد داشت که از هر چهار شغل سه مورد به گردشگری اختصاص پیدا خواهد نمود.

این عضو جامعه هتلداران در ادامه گفت: کشور ما از نظر جاذبه های صنعتی در رتبه دهم و در جاذبه های طبیعی رتبه پنجم را داریم و امیدواریم لرستان که یکی از مقاصد گردشگری در زمینه جاذبه های طبیعی است با یاری مسئولان میزان گردشگر بیشتر گردد و با توجه به ایجاد زیرساخت ها این اتفاق سال جاری با یک آمار عالی امکان پذیر است.

فخر با بیان اینکه یکی از موانع بزرگ گردشگری در لرستان، نبود اماکن اقامتی مناسب و سرمایه گذارها در این بخش است، افزود: انتظار داریم در سال جدید این مشکل برطرف گردد چون مهمانان در موضوع تامین مراکز اقامتی ناراضی هستند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 561

به "از هر چهار شغل در جهان سه مورد به گردشگری اختصاص پیدا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر چهار شغل در جهان سه مورد به گردشگری اختصاص پیدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید