آیا طب سوزنی برای درمان دیسک و آرتروز موثر است؟

به گزارش مسافرت رو، خبرگزاری خبرنگاران- طب سوزنی عمل نفوذ و فرو کردن سوزن های نازک ، جامد و فلزی است که سپس از طریق حرکات آرام و خاص دست پزشک یا با تحریک الکتریکی فعال می شوند. طب سوزنی بخشی از اقدامات قدیمی طب سنتی چینی است. پزشکان طب سنتی چینی معتقدند که بدن انسان بیش از 2000 نقطه طب سوزنی دارد که توسط مسیرها یا مریدیان به هم متصل شده اند. این مسیرها یک جریان انرژی (Qi ، تلفظ chee) از بدن ایجاد می کنند که مسئول سلامت کلی است. اختلال در جریان انرژی می تواند باعث بیماری شود. تصور می شود که با استفاده از طب سوزنی در برخی نقاط ، جریان Qi بهبود یافته و در نتیجه سلامتی بهبود می یابد.

آیا طب سوزنی برای درمان دیسک و آرتروز موثر است؟

مطالعات نشان داده است که طب سوزنی برای انواع مختلف بیماری ها موثر است. طب سوزنی برای همه مناسب نیست. اگر می خواهید به یک متخصص طب سوزنی مراجعه کنید ، ابتدا آن را با پزشک خود در میان بگذارید و یک پزشک متخصص را پیدا کنید که دارای مجوز و تخصص لازم باشد.

طب سوزنی چه حسی دارد؟

طب سوزنی با استفاده از سوزن های نازک و مویی انجام می شود. بیشتر افراد با وارد کردن سوزن احساس درد کمی می کنند. سوزن به نقطه ای وارد می شود که احساس فشار یا درد ایجاد می کند. سوزن ها ممکن است در طول درمان گرم شوند یا جریان الکتریکی ملایمی روی آن ها اعمال شود. برخی از افراد گزارش می کنند که طب سوزنی به آن ها احساس انرژی می دهد. برخی دیگر می گویند احساس آرامش می کنند.

قرار دادن نادرست سوزن می تواند باعث درد در طول درمان شود. برای جلوگیری از عفونت باید سوزن ها را استریل کرد. به همین دلیل مهم است که به دنبال معالجه یک پزشک متخصص طب سوزنی باشید. FDA سوزن های طب سوزنی را تنظیم می کند دقیقاً مانند سایر تجهیزات پزشکی تحت روش های خوب تولید و استانداردهای یکبار مصرف استریل سازی عاری از عفونت می شوند.

به جای سوزن، برخی اوقات اشکال دیگری از تحریک در نقاط طب سوزنی استفاده می شود، از جمله:

  • گرما (انعطاف پذیری)
  • فشار (طب فشاری)
  • اصطکاک
  • مکش (حجامت)
  • تکانه های انرژی الکترومغناطیسی

چه بیماری هایی را می توان با طب سوزنی درمان کرد؟

در اینجا شرایطی وجود دارد که افراد به دنبال طب سوزنی هستند ، همه این موارد در صورت دریافت با فرکانس توصیه شده توسط پزشک متخصص طب فیزیکی نتیجه خوبی دارند:

درد اسکلتی - عضلانی

برای شرایط و بیماری های مربوط به درد اسکلتی - عضلانی (گردن، فک / TMJ ، شانه ، آرنج، مچ دست، انگشت پا یا انگشت شست، تونل کارپال، کمر، سیاتیک، مفصل ران، زانو، مچ پا ، فاسیاتیس کف پا یا کف پا ، پا و موارد دیگر) - طب سوزنی بسیار خوب است و می تواند برای درمان انواع دردهای مفصلی و عضلانی، چه به دلیل آرتروز زانو، بورسیت، التهاب، بیماری های خود ایمنی یا سایر بیماری ها مانند مورتون نوروما، کیست های بیکر، تنوزینوویت De Quervain ، و غیره ایجاد شده باشند، مفید باشد. کمردرد احتمالاً شماره یک بیماری است که بیشتر از همه و سایر دردها می تواند با این روش درمان شود. طب سوزنی به عنوان یک درمان موثر برای کمردرد و به طور کلی برای درد شناخته شده است.

فیزیوتراپیست ها اغلب به بیماران خود پیشنهاد می کنند که طب سوزنی را برای دردهای عضلانی و اسکلتی از جمله دیسک کمر و دیسک گردن امتحان کنند و بسکمک از بیماران قادر به کاهش یا از بین بردن داروهای ضد درد هستند و حتی گاهی اوقات در صورت درمان با طب سوزنی از جراحی جلوگیری می کنند.

فشار و استرس

در دنیای مدرن و سریع ما، چه کسی درجه ای از استرس را تجربه نمی کند؟ اعم از اینکه مربوط به کار ، مدرسه ، خانواده ، مسائل بهداشتی یا ترافیک در ساعات شلوغی باشد ، بیشتر مردم احساس می کنند برخی از استرس ها و تنش ها را دارند. برای بسکمک از افراد ، استرس می تواند ریشه سایر مسائل مانند بی خوابی ، تنش عضلانی و مسائل گوارشی باشد. طب سوزنی سیستم عصبی را آرام می کند ، و همانطور که برای کاهش استرس شما عمل می کند ، می تواند به بهبود سایر علائم مرتبط با استرس نیز کمک کند.

اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

دقیقاً مانند استرس ، اضطراب و استرس پس از سانحه چالش های بزرگی برای بسکمک از افراد است. برخی از افراد حملات وحشت ، دشواری خواب ، ضربان تند قلب و یا عدم توانایی در تمرکز را تجربه می کنند. طب سوزنی برای تسکین اضطراب ، آرام کردن پاسخ جنگ یا گریز و کاهش علائم مرتبط بسیار عالی است.

بی خوابی

چه خوابیدن مشکل باشد و چه خواب ماندن ، درمانگران نکات بسیار خوبی را برای شما به دست آورده اند! طب سوزنی به طور کلی برای خواب مفید است و نکات خاصی وجود دارد که درمانگران از آن ها برای مسائل خاص خواب (مانند استرس یا اختلالات خواب مربوط به یائسگی) استفاده می کنند.

ناباروری

بنابراین بسکمک از والدین امیدوار هستند به متخصصانی مراجعه کنند که برای باروری کمک می کنند. طب سوزنی به تنظیم جزئی هورمون ها کمک می کند و می تواند به عنوان یک درمان مستقل یا هم زمان با درمان های باروری مانند Clomid ، IUI و IVF برای افزایش احتمال بارداری استفاده شود. همچنین برای کاهش استرس و سلامت کلی مفید است و می تواند عوارض جانبی ناراحت کننده داروهای باروری را برطرف کند.

سردرد و میگرن

بسکمک از بیمارانی که میگرن ناتوان کننده ای را تجربه می کنند ، نتایج مثبت چشمگیری را با طب سوزنی تجربه می کنند. برخی از بیمارانی که روزها از کار یا اوقات فراغت خود را از دست داده اند ، مجبور به دراز کشیدن در یک اتاق تاریک و ساکت شده اند ، با دریافت طب سوزنی به طور منظم توانسته اند از این نوع روزها جلوگیری کرده و زندگی شادتر و پربارتری داشته باشند. طب سوزنی می تواند به کاهش دفعات و شدت میگرن و سایر سردردها ، مانند سردردهای تنشی و سردردهای سینوسی نیز کمک کند.

آلرژی

علائم آلرژی فصلی و محیطی مانند گرفتگی و فشار سینوس ، آبریزش بینی ، عطسه و خارش چشم یا آبریزش چشم را می توان با طب سوزنی برطرف کرد. هنگامی که فصل یا قرار دریافت در معرض این آلرژن ها در اوج است می تواند برای پیشگیری یا نگهداری و همچنین برای کاهش علائم استفاده شود.

پشتیبانی بارداری

در طول بارداری ، طب سوزنی یک درمان ایمن ، طبیعی و موثر برای ناراحتی های مختلف است و می تواند برای آماده سازی برای یک زایمان سالم و کارآمد مورد استفاده قرار گیرد. هنگامی که بیماران در دوران بارداری هستند، بهتر است از آن ها اجتناب شود ، بیماران به دلیل نگرانی های مختلف مربوط به بارداری و مسائل کلی بهداشتی ، اغلب توسط ماماهای خود ارجاع می شوند.

فیبرومیالژیا

تجربه درد مزمن گسترده بسیار چالش برانگیز است. طب سوزنی در کنترل و کاهش درد بسیار خوب است. طب سوزنی بر روی درد عمومی تمرکز دارد و همچنین از نقاطی برای هدف قرار دادن نقاط به خصوص بد استفاده می کند. استفاده از طب سوزنی به صورت منظم ناراحتی های فیبرومیالژیا را تسکین می دهد و همچنین می تواند به بهبود خلق و خو و خواب کمک کند ، بنابراین شما احساس سلامتی کلی می کنید.

اختلالات گوارشی

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، رفلاکس اسیدی یت GERD ، بیماری التهابی روده (IBD) و سایر مسائل گوارشی می توانند ناراحت کننده و عذاب آور باشند. طب سوزنی می تواند به تنظیم و بهبود عملکرد هضم غذا کمک کند، بنابراین شما احساس راحتی بیشتری می کنید، علائم حواس شما را پرت نمی کند و می توانید از زندگی لذت ببرید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1504

به "آیا طب سوزنی برای درمان دیسک و آرتروز موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا طب سوزنی برای درمان دیسک و آرتروز موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید