8 علامت که نشان می دهد روان تان خسته است نه جسم تان

به گزارش مسافرت رو، احساس خستگی بعد از استراحت کامل شبانه، نداشتن هیچ میل و آرزویی، تمایل به پنهان شدن نشان می دهد که روان تان احتیاج به پاک سازی دارد.

8 علامت که نشان می دهد روان تان خسته است نه جسم تان

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، اگر در تمام طول هفته احساس ضعف و کمبود انرژی می کنید، باید بگوییم که شما تنها نیستید! متاسفانه در یکی از پژوهش های صورت گرفته در همین باره که نتایجش به تازگی منتشر شده، از هر پنج نفر یک نفر همواره احساس خستگی می نماید و خستگی تبدیل به بخش پررنگی از زندگی اش شده است. این تحقیق روی حدود هزار نفر و در چندین کشور اروپایی صورت گرفته است. زندگی مدرن این روز ها انسان را به سمت کار زیاد، کم خوابی، خستگی، فشار و استرس های فراوان می برد و همه این موارد روی روان انسان تاثیر می گذارد و باعث صدمه به فرد می گردد. در این مطلب سعی می کنیم که نشانه های یک روان خسته را با هم مرور کنیم تا در صورت احتیاج، شما برای پاک سازی روان تان دست به کار شوید.

احساس خستگی بعد از استراحت کامل شبانه

اولین نشانه از یک روان خسته این است که بیدار شدن و از تختخواب بیرون آمدن برای شما سخت است حتی اگر شب به اندازه کافی خوابیده باشید. در این مواقع باید بدانید که جسم شما از نظر فیزیکی با خواب کافی بهبود یافته، اما روان تان همچنان خسته است. نتیجه این اتفاق خستگی مزمن در تمام طول روز است.

رویاپردازی بیش از حد و فرار از واقعیت

دومین نشانه خستگی روان، فرار از واقعیت و علاقه مندی به رویاپردازی است. در این صورت فرد اغلب به گذشته فکر می نماید و از آینده می ترسد. موضوع مهم در این شرایط این است که شما به زمان حال توجه ندارید و هر کاری را انجام می دهید تا از زمان حال دور شوید. فرار از واقعیت و زمان حال ممکن است به شما آسیب برساند، زیرا به طور معمول شما باید به زندگی و وظایف کنونی خود توجه کنید و این نارضایتی باعث مسائل زیادی در زندگی شما می گردد.

بی تفاوتی و نداشتن هیچ میل و آرزویی

تصور کنید که شما در زندگی دایم احساس خستگی می کنید و با وجود این خستگی کم کم علاقه ای به انجام هیچ کاری نخواهید داشت، حتی کار هایی که قبلا آن ها را دوست داشتید. در چنین شرایطی کم کم شما دچار بی تفاوتی درباره همه چیز می شوید و این اتفاق باعث فشار و تنش در زندگی شما خواهد شد، زیرا از آن به بعد دیگر وظایف تان را به درستی انجام نمی دهید و هیچ میل و آرزویی ندارید.

تغییرات ناگهانی در احساسات

خستگی و بی علاقگی احساسات شما را تحت تاثیر قرار می دهد. آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که بر سر موضوعات بسیار کوچک عصبانی شوید و این عصبانیت شما را به سمت انجام کار هایی ببرد که در حالت معمول انجام نمی دهید؟ آیا تا به حال خنده یا گریه ناگهانی بدون دلیل خاصی را تجربه نموده اید؟ اگر جواب شما به این سوالات مثبت باشد، این ها نشانه های داشتن یک روان خسته است. گذراندن زندگی با این تغییرات ناگهانی در احساسات بسیار سخت است، زیرا شما باید بیشتر از حد معمول کوشش کنید تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

تظاهر کردن به حال خوب

پنهان کردن درد، مسائل و تظاهر به حال خوب راهکار مناسب برای حل مسائل نیست. اگر شما این کار را انجام می دهید در واقع به خودتان و دیگران دروغ می گویید در حالی که از داخل به هم ریخته هستید. در چنین شرایطی شما باید بیشتر از حد معمول کوشش و انرژی صرف کنید تا خودتان را شاد و شاد نشان دهید، این در حالی است که روان شما در آن لحظه در حال گریه است. بعد از گذشت مدتی، دیگر توانی برای تظاهر کردن ندارید در صورتی که با حل ریشه ای مشکل، آینده بهتری در انتظارتان خواهد بود.

احساس تنهایی مداوم

اگر شما خشم و اندوه خود را بر سر دیگران خالی کنید، ارتباط شما با دیگران به تدریج با مشکل روبرو می گردد. وقتی شما دایم وانمود می کنید که همه چیز خوب است، دیگران احساس واقعی شما را نمی فهمند. در نتیجه احساس تنهایی می کنید و دیگران شما را در بین مسائل تان رها می نمایند. احساسی که به شما دست می دهد، این است که کسی شما را درک نمی نماید و نمی تواند به شما یاری کند بنابراین شما باید خودتان به تنهایی مسائل تان را حل کنید و این موضوع هم دردسرساز خواهد شد.

تمایل به پنهان شدن

اگر شما تمایل به پنهان شدن دارید، نشانه خستگی روان است. مثلا در مهمانی تمایل دارید که یک گوشه بنشینید و از دیگران خودتان را پنهان کنید. این در حالی است که شما نمی توانید خودتان را در خانه زندانی کنید و گاهی به اجبار در میان جمعی هستید که نمی توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

مرور افکار منفی

آیا شما به اتفاق های خوب فکر می کنید و همواره سعی می کنید آن ها را به یاد بیاورید؟ اگر جواب شما به این سوال منفی است و همواره افکار منفی در ذهن دارید، یعنی روان شما خسته است. اطراف شما پر از انرژی منفی است و با فکر کردن به اتفاق های بد و منفی شما همواره منتظر جذب آن ها هستید. این کار بر حال و هوای شما تاثیر منفی می گذارد و باعث احساس ناراحتی در شما می گردد.

منبع: خراسان

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1290

به "8 علامت که نشان می دهد روان تان خسته است نه جسم تان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 علامت که نشان می دهد روان تان خسته است نه جسم تان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید