100 درصد جمعیت شهری کردستان دارای آب شرب هستند

به گزارش مسافرت رو، محمدحسین محمدی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه 100 درصد جمعیت یک میلیون و 196 هزار نفری شهری استان کردستان زیر پوشش آب شرب بهداشتی و سالم هستند، گفت: یک میلیون و 140 هزار نفر نیز زیر پوشش تأسیسات فاضلاب شهری قرار دارند.

100 درصد جمعیت شهری کردستان دارای آب شرب هستند

وی اضافه نمود: در حال حاضر پنج تصفیه خانه آب با ظرفیت 304 هزار مترمکعب در شبانه روز اقدام به تصفیه آب می نمایند که با تکمیل تصفیه خانه های در دست اجرا 22 هزار مترمکعب در شبانه روز به ظرفیت تصفیه آب استان اضافه نموده می گردد.

مدیرعامل آبفا کردستان ادامه داد: شش تصفیه خانه فاضلاب نیز با ظرفیت 185 هزار مترمکعب در شبانه روز اقدام به تصفیه فاضلاب می نمایند که با تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب در دست اجرا 37 هزار مترمکعب در شبانه روز به ظرفیت تصفیه فاضلاب استان اضافه نموده می گردد.

محمدی یادآور شد: همچنین در هفته دولت سال جاری 11 پروژه اصلاح و توسعه شبکه های آب و فاضلاب در پنج شهر و با اعتبار 18.9 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه این پروژه ها در شهرهای سنندج، قروه، بلبان آباد، دهگلان و سریش آباد به بهره برداری می رسند، گفت: 19 میلیارد ریال پروژه آبفا کردستان در هفته دولت به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان اظهارداشت: در شهر سنندج چهار پروژه اصلاح شبکه فاضلاب که دو مورد از آنها در ناحیه منفصل شهری نایسر است وارد مدار بهره برداری شد.

محمدی اضافه نمود: در شهر قروه نیز دو پروژه احداث شبکه فاضلاب ناحیه منفصل شهری قلعه، در بلبان آباد دهگلان سه پروژه احداث شبکه فاضلاب، اصلاح شبکه آب و احداث چاه جایگزین شماره دو افتتاح شد.

وی با بیان اینکه همچنین دو پروژه اصلاح شبکه آب دهگلان و توسعه شبکه فاضلاب سریش آباد دیگر طرح هایی هستند که در این هفته به بهره برداری رسیدند، یادآور شد: کوشش داریم با اجرای این پروژه ها زمینه ارتقای خدمات رسانی به شهروندان کردستانی در سطح استان را افزایش دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 83

به "100 درصد جمعیت شهری کردستان دارای آب شرب هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 درصد جمعیت شهری کردستان دارای آب شرب هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید