گل محمدی و مهدوی کیا قربانی شدند

به گزارش مسافرت رو، رضا ترابیان پیشکسوت فوتبال ایران و تیم پرسپولیس یکی از دوستان نزدیک یحیی گل محمدی است. ترابیان در فروردین 1392 و در دوره اول مربیگری یحیی گل محمدی در پرسپولیس به کادر فنی این تیم اضافه شد اما در سرانجام فصل و با جدایی یحیی، او هم به کارش در پرسپولیس سرانجام داد.

گل محمدی و مهدوی کیا قربانی شدند

ترابیان در تبادل نظر با مسافرت رو، درباره قهرمانی پرسپولیس با گل محمدی و کسب چهارمین جام متوالی در لیگ برتر گفت: بعد از جدایی گابریل کالدرون از پرسپولیس، قبول راهنمایی تیم کار هرکسی نبود چون تیم شرایط خوبی داشت و در صدر جدول قرار گرفته بود. هر مربی ای این ریسک را قبول نمی کرد چون اگر نتیجه نمی گرفت حرف و حدیث و حاشیه زیادی ایجاد می شد.

وی ادامه داد: یحیی این ریسک را کرد چون به خودش و توانایی هایش اعتماد داشت. در این چند سال، یحیی پخته تر شد و در هر تیمی هم که حضور داشت، مثمرثمر بود از نفت و ذوب آهن گرفته تا پدیده. او نشان داد یک مربی با درایت، باهوش و با پشتکار است. نتایج پرسپولیس با این مربی یعنی 10 بازی و کسب 9 برد و یک تساوی خودش گویای همه چیز است.

مربی پیشین پرسپولیس توانایی گل محمدی در مربیگری را بیش از این دانست و اضافه نمود: یحیی سال ها با پشتکار و صداقت کار نموده و جزو مربیانی است که می تواند در تیم ملی هم مربیگری کند. علاوه بر این او فاکتورهای مربیگری در تیم های خارج از ایران را هم دارد.

ترابیان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اتفاقات دوره اول حضور گل محمدی در پرسپولیس که در نهایت منجر به کناره گیری وی شد، گفت: اتفاقات آن سال جریان خاص خودش را داشت. قبل از بازی با سپاهان، برنامه ریزی شده بود که مهدی مهدوی کیا (بازیکن وقت پرسپولیس) در یک مراسم خوب خداحافظی کند. برنامه این بود که دو تیم دقایقی بازی نمایند؛ سپس بازی متوقف گردد و مهدی دور افتخار بزند. مراسم خوبی پیش بینی شده بود.

وی تاکید نمود: با این حال سردار رویانیان (مدیرعامل وقت پرسپولیس) قبل از بازی کادر فنی را جمع کرد و گفت که موافق خداحافظی مهدوی کیا نیستم. او گفت مهدی می تواند بازی کند و مثمرثمر باشد. یحیی هم تصمیم را به خود مهدی سپرد که اگر دوست دارد بازی کند و در انتهای مسابقه، از دنیای فوتبال خداحافظی کند.

مربی پیشین پرسپولیس یادآور شد: مهدی خودش هم دو دل بود و بیان کرد تصمیم با کادر فنی باشد، بهتر است. رویانیان یک جورهایی توپ را به زمین یحیی و مهدی انداخت و باعث شد خداحافظی مدنظر شکل نگیرد. در واقع یحیی و مهدی قربانی شدند. قرار بود خداحافظی خوبی باشد ولی رویانیان همه چیز را بر هم زد. آن مسئله، نیمکت نشینی مهدی و دلخوری هایی را در پی داشت. جریان بازی هم خوب پیش نرفت و اشتباهات فردی و اتفاقات پنالتی هم صورت گرفت و شکست خوردیم.

ترابیان در پاسخ به سئوالی مبنی بر تاثیر فشار برخی از پیشکسوتان برای جدایی یحیی گل محمدی در آن مقطع، اظهار کرد: آن فشارها طبیعی بود. یحیی مربی جوانی بود و برخی ها نمی توانستند راحت بپذیرند که یک مربی جوان کار کند. همه این اتفاقات دست به دست هم داد تا فشار زیادی شکل بگیرد. به نظرم اگر یحیی همان موقع در پرسپولیس مانده بود، نیازی به مربیان خارجی و این همه هزینه نبود و می توانست تیم را قهرمان کند. یحیی در تیم های دیگر مربیگری و ثابت کرد که دیگران درباره اش اشتباه می نموده اند.

در پاسخ به این سئوال که آیا در جریان بازیکنان مدنظر گل محمدی برای فصل بعد قرار دارید؟ ترابیان در پاسخ به این سئوال گفت: خیر اطلاعی ندارم ولی بازیکنان این فصل پرسپولیس غیرت کردند. آنها به خوبی پشت هم بودند و با کمبودها و مسائل اقتصادی ساختند. مشکل مدیریتی و بلاتکلیف بودن باشگاه برای یک مدت هم تیم را اذیت کرد ولی کادر فنی و بازیکنان غیرت کردند که تیم جمع شد. آنها سنگ تمام گذاشتند. امیدوارم مدیریت برای فصل بعد مسئله ای نداشته باشد. سال جاری نقص هایی بود ولی بازیکنان با مدیریت یحیی مسائل را جمع کردند. شاید هر سال این اتفاق رخ ندهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1202

به "گل محمدی و مهدوی کیا قربانی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل محمدی و مهدوی کیا قربانی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید