گارد آهنین دولت فرانسه برای شنبه آینده

دولت فرانسه در اقدامی بی سابقه در تاریخ جمهوری پنجم فرانسه اظهار داشت، برای شنبه پیش رو 85 هزار پلیس ضدشورش، نیروی امنیتی و ژاندارم را به کار خواهد گرفت تا بتواند نفس معترضان به نظام سرمایه داری را ببرد.

گارد آهنین دولت فرانسه برای شنبه آینده

به گزارش، دولت فرانسه در اقدامی بی سابقه در تاریخ جمهوری پنجم فرانسه اظهار داشت، برای شنبه پیش رو 85 هزار پلیس ضدشورش، نیروی امنیتی و ژاندارم را به کار خواهد گرفت تا بتواند نفس معترضان به نظام سرمایه داری را ببرد.

ادوار فیلیپ نخست وزیر فرانسه امشب با حضور در شبکه اول تلویزیون فرانسه از قانون جدیدی سخن به میان آورد که به گفته او، از این پس تظاهرات ها باید بر این پاشنه قانونی بچرخد.

فیلیپ اظهار داشت در صورتی که افراد در تظاهرات های روز شنبه دست به اقدامات خرابکارانه و شکستن اموال و آتش زدن اماکن و خودرو ها بزنند برخورد بسیار سختی با آن ها خواهد شد.

نخست وزیر فرانسه گفت: از این پس و طبق قانون دولت؛ آزادی تظاهرات ها منوط به پذیرفتن شرایط قانون جدید است. این قانون دولتی صدای نمایندگان مخالف را در مجلس ملی فرانسه درآورده و تصویب قانون بدون نظر مجلس را خلاف می دانند.

مارین لوپن رئیس حزب اجتماع ملی فرانسه در عوض پیشنهاد داده برای خروج فرانسه از بحران هرچه زودتر مجلس ملی این کشور منحل و انتخابات جدید پارلمان برگزار گردد.

در حال حاضر؛ بیش از 75 درصد فرانسویان از عملکرد امانوئل مکرون ناراضی هستند. بر اساس آمار رسمی اعلام شده از طرف نخست وزیر فرانسه در طول هشت هفته اعتراضات مردمی علیه نظام سرمایه داری در فرانسه تاکنون 10 نفر کشته، 5600 نفر زندانی و هزاران نفر نیز زخمی شده اند.

از طرفی با اوج دریافت شورش و ناآرامی ها در آخرین شنبه سیاه گذشته، شاهد گسترش و نهادینه شدن خشونت های افراطی پلیس و برخی معترضان، باعث وحشت روز افزون مردم و ناامیدی سرمایه گذاران خارجی و توریست ها شده است.

فعالان جنبش ضدسرمایه داری ضمن تبری از خرابکاری های اجرا شده اعلام نموده اند تا برکناری مکرون رئیس جمهور و سرنگونی نظام ظالم سرمایه داری؛ شنبه پیش رو نیز با قوت در تظاهرات های سراسری شهر های فرانسه به ویژه پاریس شرکت خواهند کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "گارد آهنین دولت فرانسه برای شنبه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گارد آهنین دولت فرانسه برای شنبه آینده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید