کمبود 19 هزار معلم در خراسان رضوی

به گزارش مسافرت رو، مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: در سال تحصیلی1399-1400 این استان با کمبود قطعی 19 هزار معلم روبرو است.

کمبود 19 هزار معلم در خراسان رضوی

به گزارش مسافرت رو به نقل از ایرنا، قاسمعلی خدابنده روز دوشنبه 19 خرداد افزود: در حال برنامه ریزی برای رفع این کمبود به شیوه های جایگزین هستیم و بخشی از این کمبود را از محل معلمان حق التدریس که در اختیار داریم به تعداد سه هزار و 600 نفر جبران می کنیم.

وی ادامه داد: بخش دیگری از این کمبود را هم از طریق اجرای طرح خرید خدمات آموزشی و جذب حدود پنج هزار معلم مرتفع خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با بیان این که در سال گذشته تعداد چهار هزار و 640 نفر از همکاران این استان بازنشسته شدند گفت: امسال نیز هفت هزار و 200 نفر از همکاران شرایط بازنشستگی را دارند که حدود یک سوم این شمار را نگه می داریم و به این ترتیب بیش از دو هزار کمبود معلم استان را از ادامه خدمت این همکاران تامین خواهیم کرد.

خدابنده افزود: بخشی از آموزش را نیز از طریق برون سپاری به شرکت ها، موسسات دولتی یا موسسات خصوصی مانند فنی حرفه ای، کار و کشاورزی ارائه می دهیم که در این قالب حدود 20 هزار هنرجو آموزش می بینند.

وی ادامه داد: همچنین با کمک دریافت از همکاران شاغل به صورت حق التدریس بخش دیگری از کمبود معلم استان را در کلاسهای درس جبران می کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی تاکید کرد: این استان جزء استان هایی است که بیشترین نیاز به معلم را دارد.

خدابنده افزود: این استان به دلیل پراکندگی جغرافیایی، آمار بالای دانش آموزان و نیز مهاجرپذیر بودن نیاز بیشتری به معلم دارد ضمن این که میزبان فرهنگیان با سابقه زیادی است لذا آمار بازنشستگی معلمان در خراسان رضوی نسبت به میانگین کشوری زیاد است و بیشتر دچار کبود نیرو هستیم.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از یک میلیون و 300 هزار دانش آموز و بیش از 90 هزار معلم است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 16 مرداد 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1118

به "کمبود 19 هزار معلم در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 19 هزار معلم در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید