کشف مومیایی های مصری با زبان هایی از جنس طلا

به گزارش مسافرت رو، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، کشف مومیایی های مصری با زبان هایی از جنس طلا صورت پذیرفت.

کشف مومیایی های مصری با زبان هایی از جنس طلا

براساس اعلام وزارت آثار باستانی و گردشگری مصر، باستان شناسان پیروز به کشف بقایای یک مرد، یک زن و یک کودک شده اند که در دهان آنها زبانهایی از جنس طلا قرار داده شده است. گمان می رود هدف از قرار دادن این زبان های طلایی بوجود آمدن توانایی صحبت کردن با خدایان در دنیا پس از مرگ باشد.

بقایای این سه نفر در دو مقبره نزدیک هم کشف شده است. در یکی از این مقبره ها که پیش از این به وسیله سارقان قبرها مورد سرقت قرار گرفته، بقایای یک زن و یک کودک سه ساله کشف شده است. براساس گزارشی که اهرام آنلاین منتشر کرد، در این مقبره یک تابوت سنگی که دری شبیه یک زن بر روی آن واقع شده است نیز کشف شده است. با این حال مقبره مردی که به دوران حکومت دودمان بیست و ششم مصر باستان تعلق دارد، دست نخورده و مهر و موم شده به جای مانده بود.

یکی از باستان شناسانی که در پروژه کشف این سه مومیایی حاضر بود، معتقد است این اکتشاف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که کشف مقبره مهر و موم شده چندان معمول نیست.

باستان شناسان این مقبره ها را در محوطه تاریخی اوکسیرینخوس در نزدیکی البهنسا واقع در مصر کشف نموده اند. اوکسیرینخوس زمانی مرکز نوزدهمین استان مصر علیا بوده است.

در مقبره مومیایی مرد هم یک تابوت سنگی با دری که به شکل یک مرد ساخته شده، قرار داشت. علاوه بر این، چهار ظرف برای نگهداری از اعضای بدن فردی که در این مکان دفن شده، مهره های سبز رنگ و 400 مجسمه کوچک نیز کشف شده است.

هنوز هویت مرد، زن و کودک معین نیست اما باستان شناسان امیدوارند ادامه کاوش و تحقیقات بتواند سرنخ های جدیدی در اختیار آنها قرار دهد.

این دومین باری است که در امسال میلادی باستان شناسان زبان طلا در بقایای انسانهای مصر باستان کشف می نمایند. در ماه ژانویه نیز وزارت آثار باستانی مصر از کشف یک مومیایی دو هزار ساله با زبانی از جنس طلا خبر داده بود.

منبع: همگردی
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2014

به "کشف مومیایی های مصری با زبان هایی از جنس طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مومیایی های مصری با زبان هایی از جنس طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید