کرمانشاه برای میزبانی از 5 میلیون گردشگر آماده می گردد

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از آماده شدن استان برای میزبانی از پنج میلیون گردشگر در سال 1400 اطلاع داد.

کرمانشاه برای میزبانی از 5 میلیون گردشگر آماده می گردد

بهترین تجربه سفر را با مجری مستقیم تور کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

امید قادری در حاشیه جلسه امروز (21 دی) شورای برنامه ریزی استان درجمع مسافرت رو با اشاره به تصویب طرح رویداد بین المللی اکوتوریسم و رویداد گردشگری روستایی 2020 در جلسه امروز این شورا، گفت: این طرح عملا یک برنامه برای تحول گردشگری استان محسوب می گردد.

وی اضافه نمود: در این برنامه قرار است با توجه به فرصت به دست آمده به وسیله برگزاری این رویداد، به تکمیل زیرساخت های گردشگری استان بپردازیم.

قادری با اشاره به تشکیل شورای سایت گذاری رویداد گردشگری 2020 در استان، گفت: قرار است 9 کمیته تخصصی ذیل این شورا برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد مشارکت داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با برنامه ریزی های اجرا شده برای برگزاری این رویداد، کرمانشاه تا سرانجام سال 1400 میزبان بیش از پنج میلیون گردشگر باشد.

برآورد ثبت جهانی اورامانات تا یک سال دیگر

قادری در ادامه به فرایند ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات اشاره نمود و گفت: در حال حاضر همکاران میراث فرهنگی استان در تهران مستقر بوده و با همکاری مسئولین وزارت میراث فرهنگی و نیز نمایندگان یونسکو در حال آماده سازی اسناد این پفراینده هستند.

وی اضافه نمود: تهیه این اسناد کار بسیار دشواری است، چرا که باید تمام اسناد و مدارک در کنار جمع آوری، ترجمه شوند.

قادری توضیح داد: در کنار آماده سازی این اسناد، باید نقشه های سه بعدی از روستاهای منطقه اورامانات نیز تهیه گردد تا بتوانیم پلن های اجرایی را برای این روستاها تهیه کنیم.

وی اضافه نمود: در تعدادی از روستاها برای اینکه بتوانیم بافت معماری آنها را حفظ کنیم باید ثبت ملی روستا انجام گردد که به همین دلیل شش روستا ثبت ملی شده و ثبت ملی شش روستای دیگر نیز به احتمال زیاد اوایل هفته آینده انجام می گردد.

قادری توضیح داد: بعد از ثبت ملی این روستاها باید اصلاحاتی روی معابر، خانه ها و .... آنها انجام گردد تا بتوانیم ایرادات یونسکو را مرتفع کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه توضیح داد: در کنار این، مطالعات باستان شناسی، مردم شناسی، زیست محیطی، معماری، آب و خاک و ... منطقه نیز باید صورت گیرد که این مطالعات همگی اجرا شده است.

وی اضافه نمود: طبق روال معمول، این پفراینده نیز مانند سایر پفراینده ها چند بار برای برطرف ایرادات از طرف یونسکو به ایران ارسال می گردد، اما نهایتا برآورد ما این است منظر فرهنگی و تاریخی اورامانات حدود یک سال تا یک سال و نیم دیگر ثبت جهانی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 765

به "کرمانشاه برای میزبانی از 5 میلیون گردشگر آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه برای میزبانی از 5 میلیون گردشگر آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید