کاهش 8 تا 10 درصدی گازهای تولیدی گلخانه ای ایران

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران/خوزستان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به خاموش شدن مشعل های گازی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: تا به امروز اعلام می کردیم به جای 4 درصد، 5 درصد گازهای گلخانه ای را کاهش داده ایم اما اکنون با افزایش این فرایند در شرق کارون، حداقل این رقم به 8 تا 10 درصد می رسد.

کاهش 8 تا 10 درصدی گازهای تولیدی گلخانه ای ایران

علی سلاجقه در مراسم انتها مشعل سوزی و ارسال گازهای اسیدی مجتمع پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس بهبهان به منطقه آغاجاری که امروز (27 آبان ماه) برگزار گردید، با تشکر از مسئولان ذی ربط این پروژه اظهار کرد: در اجلاس گلاسکو اعلام کردیم که ایران گام به گام و منطبق با اسناد بالادستی در حال پیش رفتن در جهت کاهش گازهای گلخانه ای است و امروز نماد عینی این موضوع را در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس دیدیم.

به گزارش خبرنگاران، وی افزد: این کار در سخت ترین شرایط تحریم، به دست جوانان برومند ایرانی و بدون استفاده از هیچ کدام از ظرفیت های خارجی انجام و یکی از آرزوهای ملت ایران برآورده شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پیش از این، زمانی که وارد خوزستان می شدیم می دیدیم چگونه شبانه مشعل های گازی که از نظر قیمت و ارزش اضافه کرده می توانستند ظرفیت عالی ایجاد نمایند، می سوختند و جو را آلوده و شهرها را با مشکل روبرو می کردند اما امروز با خاموش شدن این مشعل در پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به جهان نشان دادیم که می توانیم.

وی بیان نمود: تزریق گازهای ترش به مجموعه پالایشگاه آغاجاری و سایر پالایشگاه ها موجب ایجاد ارزش اضافه کرده بیشتر و بعلاوه افزایش فشار لایه های گازی زیر زمین و سهل الوصول تر شدن گازها می گردد. از طرفی نیز رویای همیشگی مردم ایران به ویژه مردم خوزستان که استان دلیرمردان است و باید به جایگاه خود برسد، به منصه ظهور رسید.

سلاجقه اضافه کرد: با کوشش کارشناسان غیرتمند ایرانی دیدیم که آخرین مشعل این پالایشگاه خاموش شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از نظر دستاوردهای محیط زیستی، مردم مطمئن باشند که ایران ارتقا می یابد. تا به امروز اعلام می کردیم به جای 4 درصد، 5 درصد گازهای گلخانه ای را کاهش داده ایم اما اکنون با افزایش این فرایند در شرق کارون، حداقل این رقم به 8 تا 10 درصد می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1965

به "کاهش 8 تا 10 درصدی گازهای تولیدی گلخانه ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 8 تا 10 درصدی گازهای تولیدی گلخانه ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید