پیش بینی برندگان اسکار 2020 از چهار نگاه

به گزارش مسافرت رو، در فاصله چند روز به برگزاری مراسم اسکار نود و دوم، منتقدان سینمایی نشریه های مختلف اقدام به پیش بینی برندگان شاخه های مختلف نموده اند و بر این اساس 1917 برنده بزرگ و اَنگل پدیده اسکار 2020 پیش بینی شده اند.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 از چهار نگاه

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران،نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در تاریخ 10 فوریه (بامداد دوشنبه 21 بهمن) در حالی برگزار می گردد که درام جنگی 1917 به کارگردانی سم مندس طبق پیش بینی بیشتر کارشناسان سینمایی بیشترین شانس را برای کسب جایزه اصلی دارد و در شاخه های بهترین بازیگر نقش اصلی زن، نقش مکمل مرد، بهترین فیلم بین المللی (خارجی)، مستند، انیمیشن و فیلمبرداری نیز به احتمال فراوان شاهد انتخابی غیرقابل بیش بینی از اعضای آموزشگاه نخواهیم بود.

فیلم 1917 که پیش از این جوایز انجمن تهیه کنندگان و انجمن کارگردانان آمریکا، جوایز آموزشگاه فیلم بریتانیا (بفتا)، انتخاب منتقدان و گلدن گلوب را در شاخه بهترین فیلم به خود اختصاص داده است، شانس بالایی برای درخشش در اسکار نیز دارد و رقیب اصلی اش فیلم کره ای اَنگل است که با تمجید منتقدان همراه شده است؛ این ساخته بونگ جون هو در شاخه بهترین فیلم بین المللی نیز شانس اصلی کسب جایزه است و با توجه به این که در طول تاریخ جوایز سینمایی اسکار تا به امروز هیچ فیلم خارجی همزمان پیروز به کسب اسکار بهترین فیلم و بهترین خارجی نشده است، شانس 1917 باز هم بیشتر خواهد بود. از آنجایی که فیلم های جنگی سابقه ای طولانی در کسب جایزه اصلی بهترین فیلم اسکار دارند (فیلم هایی از قبیل پلیتون، بیمار انگلیسی، هرت لاکر، از اینجا تا ابدیت و ...)، 1917 نیز به احتمال فراوان به این فهرست اضافه خواهد شد.

مرد ایرلندی، جوکر، روزی روزگاری در هالیوود، جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری و زنان کوچک دیگر نامزدهای شاخه بهترین فیلم هستند.

با توجه به این سم مندسبرای کارگردانی 1917 پیروز به کسب جایزه انجمن کارگردانان آمریکا، گلدن گلوب و انتخاب منتقدان در شاخه کارگردانی شده، این سینماگر انگلیسی در شاخه بهترین کارگردانی اسکار نیز شانس نخست محسوب می گردد. در طول تاریخ 71 ساله جوایز انجمن کارگردان آمریکا (DGA) تنها در 7 مورد برنده اصلی این جوایز با برنده شاخه کارگردانی اسکار یکسان نبوده است. درست 20 سال پیش هم مندس با فیلم زیبای آمریکایی اسکار بهترین فیلم و کارگردانی را به خانه برد.

مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (1917)،کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود) و بونگ جون هو (اَنگل) دیگر نامزدهای اسکار کارگردانی هستند.

بازی درخشان واکین فینیکس در فیلم جوکر نیز تا حد زیادی تکلیف شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد اسکار 2020 را روشن نموده است و حتی کسانی که ساخته تاد فیلیپس را نپسندیدند به تمجید از بازی فینیکس در نقش ضدقهرمان داستان پرداخته اند. فینیکس که چهارمین نامزدی خود را تجربه می نماید پس از مدت ها انتظار می تواند اولین اسکار خود را در آغوش بگیرد. آدام درایور برای بازی در فیلم داستان ازدواج هم شانس دوم این شاخه است اما او نیز همانند واکین فینیکس باید در انتظار باشد تا زمانی نوبت او هم فرا برسد. فینیکس در فصل جوایز سال جاری تقریبا در همه رویدادها جایزه بازیگری را از آن خود نموده است.

در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل نیز لارا درن وضعیتی مشابه با واکین فینیکس دارد. لارا درن برای بازی در فیلم داستان ازدواج تا به امروز بیشتر جوایز سال جاری را به خود اختصاص داده است. او در این فیلم در نقش یک وکیل طلاق نقش آفرینی نموده است. این سومین نامزدی درن در شاخه های بازیگر اسکار است که به احتمال زیاد اولین جایزه را برای او به ارمغان خواهد آورد.

رنی زلوگر برای برای بازی در فیلم جودی و برای به تصویر کشیدن آخرین روزهای زندگی جودی گارلند پیشتاز شاخه بهترین نقش اصلی زن است. در ابتدا چارلیز ترون برای بازی در فیلم بمب شل در نقش مگان کلی را رقیب اصلی رنی زولگر در اسکار محسوب می کردند اما زلوگر با کسب جایزه های گلدن گلوب، انجمن بازیگران آمریکا و جوایز فیلم مستقل بریتانیا، دومین اسکار خود را نیز کسب خواهد نمود. او در سال 2004 برای فیلم کوهستان سرد برای اولین بار در شاخه نقش مکمل پیروز به کسب جایزه اسکار شد.

به نظر می رسد هیچ کس حتی آل پاچینو نیز نتواند اسکار شاخه نقش مکمل مرد اسکار 2020 را از دستان برد پیت خارج کند. پیت برای بازی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود ساخته کوئنتین تارانتینو پیش از این جایزه گلدن گلوب و انجمن بازیگران سال جاری را نیز برنده شده است.

اَنگل به عنوان اولین نماینده سینمای کره جنوبی که به جمع نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم بین المللی راه یافته است (شاخه بهترین فیلم خارجی یا غیرانگلیسی از سال جاری به فیلم بین المللی تغییر نام داده است)، بدون شک شانس اول این شاخه است، فیلمی که در شاخه های مهم بهترین فیلم و کارگرانی نیز نامزد است. اَنگل پیروز ترین فیلم خارجی سال، اولین فیلم آسیایی است که جایزه بهترین تیم بازیگری را از انجمن بازیگران آمریکا (SAG) دریافت نموده است. کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه) و درد و شکوه (اسپانیا) دیگر نامزدهای این شاخه هستند و فیلم نماینده اسپانیا به کارگردانی پدرو آلمادوار را می توان شانس دوم این شاخه دانست.

پیش بینی برندگان شاخه های مهم نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار از نگاه منتقدان چهار نشریه معتبر در زیر آمده است:

بهترین فیلم: هالیوود ریپورتر (1917) ورایتی (1917) ایندی وایر (اَنگل) لس آنجلس تایمز (1917)

بهترین کارگردانی : هالیوود ریپورتر (سم مندس، 1917) ورایتی (بونگ جون هو، اَنگل) ایندی وایر (سم مندس، 1917) لس آنجلس تایمز (سم مندس، 1917)

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد: هالیوود ریپورتر (واکین فینیکس، جوکر) ورایتی (واکین فینیکس، جوکر) ایندی وایر (واکین فینیکس) لس آنجلس تایمز (واکین فینیکس)

بهترین بازیگز نقش اصلی زن هالیوود ریپورتر (رنی زلوگر، جودی) ورایتی (رنی زلوگر، جودی) ایندی وایر (رنی زلوگر، جودی) لس آنجلس تایمز (رنی زلوگر، جودی)

بهترین نقش مکمل مرد: هالیوود ریپورتر (برد پیت، روزی روزگاری در هالیوود) ورایتی (برد پیت، روزی روزگاری در هالیوود) ایندی وایر (برد پیت، روزی روزگاری در هالیوود) لس آنجلس تایمز (برد پیت، روزی روزگاری در هالیوود)

بهترین نقش مکمل زن: هالیوود ریپورتر (لارا درن، داستان ازدواج) ورایتی (لارا درن، داستان ازدواج) ایندی وایر (لارا درن، داستان ازدواج) لس آنجلس تایمز (لارا درن، داستان ازدواج)

بهترین فیلمنامه اصلی: هالیوود ریپورتر (اَنگل) ورایتی (آنگل) ایندی وایر (روزی روزگاری در هالیوود) لس آنجلس تایمز (اَنگل)

بهترین فیلمنامه اقتباسی: هالیوود ریپورتر (جوجو ربیت) ورایتی (جوجو ربیت) ایندی وایر (جوجو ربیت) لس آنجلس تایمز (جوجو ربیت)

بهترین فیلم بین المللی: هالیوود ریپورتر (اَنگل، کره جنوبی) ورایتی (اَنگل، کره جنوبی) ایندی وایر (اَنگل) لس آنجلس تایمز (َنگل)

بهترین فیلمبرداری: هالیوود ریپورتر (1917) ورایتی (1917) ایندی وایر (اَنگل) لس آنجلس تایمز (1917

بهترین مستند بلند: هالیوود ریپورتر (کارخانه آمریکایی) ورایتی (کارخانه آمریکایی) ایندی وایر (کارخانه آمریکایی) لس آنجلس تایمز (کارخانه آمریکایی)

بهترین انیمیشن بلند: هالیوود ریپورتر (داستان اسباب بازی 4) ورایتی (داستان اسباب بازی 4) ایندی وایر (داستان اسباب بازی 4) لس آنجلس تایمز (داستان اسباب بازی 4)

مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در تاریخ 10 فوریه (بامداد دوشنبه 21 بهمن) برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 851

به "پیش بینی برندگان اسکار 2020 از چهار نگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی برندگان اسکار 2020 از چهار نگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید