شرایط نگهداری و عقیم سازی سگ های بلاصاحب در خراسان جنوبی پیگیری می گردد

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بر ساماندهی شرایط نگهداری، واکسیناسیون و عقیم سازی سگ های بلاصاحب در استان تأکید کرد.

شرایط نگهداری و عقیم سازی سگ های بلاصاحب در خراسان جنوبی پیگیری می گردد

علیرضا عباس زاده، امروز سه شنبه 3 اسفند در کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان گفت: یکی از مسائل اجتماعی و در عین حال مسئله بهداشتی و روانی موجود در جامعه امروز بحث کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان ها است.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: در خراسان جنوبی بعد از سال 97، امروز برای اولین بار کار گروه با حضور دستگاه های اجرایی متولی با هدف کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان تشکیل شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: چندماه پیش شاهد فوت پسر بچه ای در روستای امیرآباد بیرجند به خاطر حمله سگ های ولگرد بودیم.

عباس زاده اضافه کرد: موانعی در کنترل جمعیت این حیوانات وجود داشته است که با همکاری دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری و اداره کل دامپزشکی استان برطرف می گردد.

وی گفت: هم اکنون دو مرکز نگهداری سگ های ولگرد در شهرستان بیرجند و قاین فعال است و مهم ترین مسئله این مراکز باید ساماندهی، جمع آوری و نگهداری این حیوانات باشد.

عباس زاده اضافه کرد: با برگزاری جلسات کارگروه استانی به صورت فصلی پیگیر مباحث مربوط به جمع آوری و کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب هستیم.

وی گفت: اکنون مهم ترین مسئله تأمین مایحتاج، واکسیناسیون، نگه داری و روش های علمی عقیم سازی رها سازی و معدوم سازی این حیوانات است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: آنچه برای کارگروه استانی و شهرستانی تکلیف شده است ابتدا جمع آوری حیوانات ناقل بیماری به انسان و نگهداری آن ها در مراکز و جداسازی حیوانات مفید از غیرمفید است.

عباس زاده اضافه کرد: حیوانات مفید در صورتی که مورد احتیاج مردم برای نگهداری و کشاورزی هستند با ضوابط لازم در اختیارشان قرار داده گردد.

معاون دادستان مرکز استان نیز گفت: در پی معدوم سازی سگ های ولگرد نیستیم، اما هر کدام از دستگاه های مسئول باید به وظایف خود در قبال جمع آوری و ساماندهی آن ها عمل نمایند.

حیرانی یادآور شد: تا زمانی که جلسات کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان خروجی مناسبی نداشته باشد، نمی توان امیدوار به نتیجه بخش بودن اقدامات دستگاه ها و برطرف نگرانی مردم شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2081

به "شرایط نگهداری و عقیم سازی سگ های بلاصاحب در خراسان جنوبی پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نگهداری و عقیم سازی سگ های بلاصاحب در خراسان جنوبی پیگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید