ورودی شرقی ایستگاه کمیل با تجهیزات ساخت داخل، افتتاح می شود

به گزارش مسافرت رو، شهر: ورودی شرقی ایستگاه مترو کمیل واقع در خط 7 مترو تهران روز دوشنبه -29 دی 1399- به بهره برداری رسمی خواهد رسید.

ورودی شرقی ایستگاه کمیل با تجهیزات ساخت داخل، افتتاح می شود

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش شهر، حدفاصل ورزشگاه تختی تا میدان بوستان سعادت آباد (شمال غرب تهران)، مسیری به طول 27 کیلومتر می شود که خط 7 مترو تهران را با 22 ایستگاه تشکیل داده است. دوازدهمین ایستگاه این خط، ایستگاه کمیل با کد O7 (در موقعیت جغرافیایی بزرگراه شهید نواب صفوی و تقاطع خیابان کمیل) نام دارد. سال 1397 بود که این ایستگاه مورد بهره برداری قرار گرفت و ورودی غربی آن به روی شهروندان گشوده شد.

حال پس از گذشت دو سال، قرار است که ورودی شرقی ایستگاه کمیل واقع در خط 7 مترو تهران مورد بهره برداری قرار گیرد تا به یکی از مطالبات جدی ساکنان منطقه 11 تهران، پاسخ داده شود. منطقه 11 بافتی تجاری-مسکونی دارد که به علت قرارگیری در مرکز شهر، جزو مناطق پرتردد تهران محسوب می شود. بهره برداری از ورودی شرقی ایستگاه کمیل سبب می شود تا شهروندان تهرانی به ویژه ساکنان منطقه 11 دسترسی راحت تری به ایستگاه مترو داشته باشند. گفتنی است که بهره برداری از ورودی شرقی ایستگاه کمیل، ظرفیت پذیرش مسافران در این ایستگاه را دو برابر خواهد کرد.

یکی از ویژگی های مثبت و غرورآفرین ورودی شرقی ایستگاه کمیل، استفاده از تجهیزات داخلی است. بسیاری از تجهیزات این ایستگاه با تکیه بر دانش و توانایی جوانان داخلی کشور ساخته و نصب شده است.

یکی از مسائل همیشگی پس از ساخت ایستگاه های مترو، تأخیر در نصب پله برقی ها بوده است. به گفته محمود یوسفی، مجری خط 7 مترو تهران؛ تا سال گذشته، 90 درصد تجهیزات مترو از خارج از کشور تأمین می شد. برای این کار 3 ماه زمان برای ساخت وسایل در خارج از کشور صرف می شد، یک ماه و نیم صرف حمل تجهیزات از محل تولید تا گمرک ایران می شد و کار ترخیص و آمادگی برای نصب در پروژه ها هم یک ماه و نیم طول می کشید. این در حالی است که حداکثر زمان تولید تا نصب تجهیزات بومی در کشور 3 ماه است.

حال 8 رشته پله برقی 100 درصد ساخت داخل برای ورودی شرقی ایستگاه کمیل نصب شده است. ساخت و نصب پله برقی ورودی شرقی ایستگاه کمیل حدود 100 هزار دلار برای کشور صرفه جویی ارزی به همراه داشته است.

ورودی شرقی ایستگاه کمیل و تجهیزات و امکانات جانبی آن در کمتر از دو سال با هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد تومان ساخته شده است.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1516

به "ورودی شرقی ایستگاه کمیل با تجهیزات ساخت داخل، افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورودی شرقی ایستگاه کمیل با تجهیزات ساخت داخل، افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید