نانو ذرات طلا با خلوص بالا و اندازه ذرات نسبتا یکنواخت فراوری شد

به گزارش مسافرت رو، شرکت فناوران نانو مواد مهام برای تامین نانو ذرات طلا مورد احتیاج صنایع روشی برای فراوری نانو ذرات طلا با خلوص بالا ارائه نموده است که می توان نانو ذرات با ابعاد نسبتا یکنواخت به دست آورد.

نانو ذرات طلا با خلوص بالا و اندازه ذرات نسبتا یکنواخت فراوری شد

به گزارش گروه فناوری مسافرت رو، شرکت فناوران نانومواد مهام برای تامین نانوذرات طلا موردنیاز صنایع روشی برای فراوری نانوذرات طلا با خلوص بالا ارائه نموده است که می توان نانوذرات با ابعاد نسبتا یکنواخت به دست آورد.

این نوع نانوذرات طلا برای مصرف در بخش بهداشتی و سلامت فراوری می شوند.

نانوذرات طلا یکی از پرکاربردترین نانوذرات در صنعت است که به دلیل ویژگی های منحصربه فردی که دارند به شدت از سوی صنایع مختلف موردتوجه قرار دارند. طلا معمولاً به عنوان یک فلز بی اثر شناخته می گردد، ولی هنگامی که اندازه آن در حد نانومتری کوچک می گردد خواص آن کاملاً متفاوت شده و کاربرد های وسیع تری پیدا می نماید.

از نانوذرات طلا در بخش داروسازی، کاتالیست و فراوری مواد آرایشی استفاده می گردد. مرضیه اکبری، مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت فناوران نانومواد مهام اضافه نمود: روش های مختلفی برای فراوری نانوذرات طلا وجود دارد، یکی از رایج ترین روش ها، فراوری نانوذرات به وسیله واکنش های شیمیایی است. اما روشی که برای فراوری نانوذرات استفاده کردیم متفاوت از روش های رایج است، ما از روش کندوسوز لیزری یا سایش لیزری (laser ablation) استفاده می کنیم که در آن با تابش پرتو لیزر به سطح ماده هدف، ذرات از سطح آن جدا می شوند.

اکبری درباره مزیت روش فراوریی این شرکت گفت: مزیت این روش آن است که می توان نانوذرات با ابعاد نسبتا یکنواخت فراوری کرد، در واقع با تنظیم طول موج لیزر و شدت تابش امکان تنظیم ویژگی های ابعاد محصول نهایی وجود دارد به طوری که محصول به دست آمده از این روش، ابعاد یکنواخت تری نسبت به نانوذرات حاصل از روش شیمیایی دارد. این سطح یکنواختی ابعاد برای بعضی صنایع اهمیت زیادی دارد. صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین صنعت داروسازی و مواد استریل کننده نسبت به یکنواختی ابعاد حساسیت زیادی دارند. در نتیجه می توان گفت که نانوذرات طلای شرکت فناوران نانومواد مهام برای استفاده در این صنایع فراوری می گردد. البته این روش مزیت دیگری نیز دارد، خلوص نانوذرات در این روش نسبت به روش شیمیایی بالاتر است.

مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت فناوران نانومواد مهام از آغاز سفارش گیری این شرکت برای عرضه نانوذرات طلا در بازار اطلاع داد و اعلام کرد: با توجه به کاربرد های ویژه این نانوذرات، در حال سفارش گیری از مشتریان هستیم تا برحسب میزان سفارش، محصول را فراوری و در اختیار صنایع قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1127

به "نانو ذرات طلا با خلوص بالا و اندازه ذرات نسبتا یکنواخت فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانو ذرات طلا با خلوص بالا و اندازه ذرات نسبتا یکنواخت فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید