ماجرای پوشش حاشیه ساز ورزشکاران بدنسازی در محوطه ورزشگاه آزادی

به گزارش مسافرت رو، حضور تعدادی از ورزشکاران بدنسازی با پوشش نامتعارف در محوطه بیرونی سالن 12 هزار نفری آزادی حین برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی حاشیه هایی را رقم زده است. حاشیه هایی که به گفته مسوولان اجرایی مسابقات باعث تذکر جدی وزیر ورزش شده است.

ماجرای پوشش حاشیه ساز ورزشکاران بدنسازی در محوطه ورزشگاه آزادی

به گزارش خبرنگاران، وزیر ورزش روز جمعه زمانی که قصد داشت از مسابقات اهداف پروازی دیدن کند، هنگام عبور از سالن 12 هزار نفری با صحنه عجیب حضور تعداد زیادی ورزشکار بدنسازی با پوشش نامتعارف در محوطه بیرونی سالن 12 هزار نفری آزادی روبرو می شود و بلافاصله تذکر جدی به مسوولان فدراسیون بدنسازی می دهد، موضوعی که مسوولان اجرایی مسابقات در گفت وگو با خبرنگاران آن را تایید کرده اند.

کاوه درودی پیشکسوت بدنسازی ایران هم در گفت وگو با خبرنگاران، با انتقاد از نحوه برگزاری این رقابت ها گفت: ضعف در اجرای این رقابت ها همانند مسابقات گذشته تا جایی بود که ورزشکاران که تعدادشان هم زیاد بود برای رنگ کردن بدن های شان از فضایی نامناسب و بیرون از سالن استفاده می کردند و یا با همان پوشش آزادانه به بیرون از سالن می رفتند که عدم رعایت شئونات اسلامی باعث هشدار و انتقاد وزیر ورزش شد که برای دیدن مسابقات اهداف پروازی به ورزشگاه آزادی آمده بود.

پیشکسوت بدنسازی ایران افزود: متاسفانه همانند رقابت های کیش این بار هم هیچ نظارتی بر این موضوع نبود، در حالی که فدراسیون با جانمایی مناسب برای رنگ آمیزی بدن ورزشکاران و نظارت بر رفت و آمد آن ها مانع خروج آن ها از سالن مسابقات شود.

وی اظهارکرد: رقابت ها با حواشی و حتی درگیری های زیادی همراه بود و مسئولان فدراسیون هم بر خلاف ادعای خود مبنی بر جدیت در مبارزه با دوپینگ، بر اساس شواهد و طبق اظهارات ورزشکاران از هیچکدام از نفرات برتر این مسابقات و یا شرکت کنندگان دیگر تست دوپینگ نگرفتند که این موضوع کاملا بر خلاف قوانین برگزاری مسابقات است. با وجود حواشی متعدد مسابقات قهرمانی کشور در کیش، مسئولان فدراسیون این بار هم هیچ جلسه ای با سرپرستان تیم ها و مربیان پیش از آغاز مسابقات برگزار نکردند تا موارد لازم در برگزاری مسابقات و آیین نامه های قانونی را تشریح کنند که همین امر باعث سردرگمی تیم ها و بروز حواشی متعدد شد.

پیشکسوت بدنسازی ایران، با انتقاد از عدم نظارت بر نحوه ورود ورزشکاران در رقابت های انتخابی و رعایت نشدن استانداردهای مربوطه، گفت: هیات های استانی باید نفراتی که بر اساس قانون و شایستگی مجاز به حضور در این رقابت ها بودند را به فدراسیون معرفی می کردند اما این امر در عمل اتفاق نیفتاد و فدراسیون به هر شکل ممکن با گرفتن ورودیه با حضور ورزشکاران در هر سطحی در رقابت های انتخابی تیم ملی موافقت کرد که نتیجه آن حضور برخی افراد بر روی سن بود که هیچ شباهتی به ورزشکاران مدعی تیم ملی نداشتند. چرا مسئولان فدراسیون به صرف گرفتن مبالغی تحت نام ورودیه، بدون توجه به سطح فنی افراد، مجوز حضور آن ها در مسابقات را صادر کنند؟

وی شرح داد: وقتی افرادی با اندام غیر متعارف ورزشی روی سن می آیند نشان دهنده عدم نظارت و همچنین توهین به ورزشکاران شایسته است. متاسفانه تکرار چنین اقداماتی باعث انتقاد و حواشی زیادی شد.

درودی در ادامه با بیان اینکه پیشکسوتانی نظیر یزدان راد، سهراب سرابی و... که سال ها در این ورزش زحمت کشیده اند به مسابقات دعوت نشدند، شرح داد: اگر بهانه فدراسیون بحث کرونا بود پس چرا رییس فدراسیون مثل همیشه از کنندگان مجلس برای حضور در سالن دعوت کرد اما باز هم توجهی به بزرگان این رشته نشد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1862

به "ماجرای پوشش حاشیه ساز ورزشکاران بدنسازی در محوطه ورزشگاه آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پوشش حاشیه ساز ورزشکاران بدنسازی در محوطه ورزشگاه آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید