علی قارداشی: ناظر فدراسیون جهانی از ناعادلانه بودن نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا ابراز تأسف کرد، عملکردمان خوب بود

به گزارش مسافرت رو، رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: ناظر فدراسیون جهانی که در اندونزی حضور داشت، از سیستم برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا ابراز تأسف کرد.

علی قارداشی: ناظر فدراسیون جهانی از ناعادلانه بودن نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا ابراز تأسف کرد، عملکردمان خوب بود

مهرداد علی قارداشی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مسافرت رو، درباره عملکرد تیم های ملی تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: هم تیم مردان و هم تیم بانوان نسبت به دوره قبل عملکرد بهتری داشتند و این مسئله کاملاً خود را نشان داد. من هم دوره قبل و هم این دوره را از نزدیک دیدم. ملی پوشان بازی های خوبی ارائه کردند و در کنار این موضوع، خوب هم نتیجه گرفتند. در بخش انفرادی چهار بازیکن مرد کشورمان جزو 32 پینگ پنگ باز برتر بودند که این اتفاق خوبی است. در بخش بانوان نیز باید بگویم که بهترین های جهان در آسیا هستند و سطح مسابقات بسیار بالاست، اما بانوان کشورمان خوب ظاهر شدند.

وی اضافه نمود: ما در بخش مردان و طی یکی دو دهه گذشته متکی به کره شمالی بودیم و این کشور یاری زیادی به رشد تنیس روی میز ایران کرد، اما در اندونزی پیروز به شکست این حریف شدیم. این برد به اندازه ای با ارزش بود که صفحه مجازی فدراسیون جهانی به آن اشاره نمود.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز درباره سیستم برگزاری مسابقات که سرمربی تیم ملی نیز در گفت وگو با مسافرت رو به ناعادلانه بودن آن اشاره نموده بود، گفت: در این مسابقات نمایندگانی از فدراسیون جهانی به عنوان ناظر حضور داشتند. یکی از آنها به من گفت بابت رجحان مقابل کره شمالی تبریک می گویم اما برای این سیستم و نحوه برگزاری متأسفم. تیم شما خسته بود و اگر بازی با چین تایپه فردای دیدار با کره شمالی برگزار می شد، چه بسا پیروز می شدید. موضوع ناعادلانه بودن سیستم برگزاری کاملاً به چشم آمد و تیم ما در کمتر از 12 ساعت سه بار به میدان رفت.

علی قارداشی ادامه داد: فشار روی بازیکنان بسیار زیاد بود و آنها خسته شده بود. همین مسئله در دیدار با سنگاپور تحت منفی خود را گذاشت و نیما عالمیان از ناحیه گردن مصدوم شد و به حریفش باخت. این در در حالی بود که نیما این حریف را در بخش انفرادی به راحتی شکست داده بود. من اعتراض خود را به افشین بدیعی عضو ایرانی کنفدراسیون آسیا منتقل کردم و امیدواریم در دوره های آینده دیگر شاهد این وضعیت نباشیم.

وی در انتها گفت: در رشته هایی مثل تنیس روی میز ورزشکاران باید به طور مرتب در مسابقات باشند و به تورنمنت های مختلف اعزام شوند. کارشناسان و مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نیز به این مسئله اشراف دارند. ما اولویت های کشور را لمس و درک می کنیم و سعی داریم انتظارات معقولانه ای داشته باشیم و صرفه جویی لازم را انجام بدهیم. کار سخت است، اما همه کوشش خود را می کنیم تا با یاری اسپانسرها و تبلیغات و نهادهای ورزشی بتوانیم شرایط بهتری را ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 522

به "علی قارداشی: ناظر فدراسیون جهانی از ناعادلانه بودن نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا ابراز تأسف کرد، عملکردمان خوب بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی قارداشی: ناظر فدراسیون جهانی از ناعادلانه بودن نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا ابراز تأسف کرد، عملکردمان خوب بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید