صعود والیبال ساحلی ایران به مرحله نهایی انتخابی المپیک

به گزارش مسافرت رو، تیم های ملی الف و ب والیبال ساحلی ایران با شکست تایلند به مرحله نهایی رقابت های انتخابی المپیک در استرالیا صعود کردند.

صعود والیبال ساحلی ایران به مرحله نهایی انتخابی المپیک

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، دومین مرحله مسابقات والیبال ساحلی انتخابی المپیک در منطقه آسیا از روز پنجشنبه در شهر کالاسین تایلند شروع شد.

در این رقابت ها تیم های الف و ب کشورهای شرکت کننده به مصاف یکدیگر می فرایند و اگر نتایج مساوی شوند، ملاقات سوم مشخص کننده تیم صعود کننده خواهد بود.

تیم های ملی والیبال ساحلی ایران در مجموع سه ملاقات امروز خود، پیروز به شکست 2 بر یک تایلند میزبان این رقابت های شدند و با کسب عنوان صدرنشین گروه خود به مرحله نهایی رقابت های انتخابی در استرالیا صعود کردند.

تیم ملی والیبال ساحلی الف (رحمان رئوفی و بهمن سالمی) در ملاقات نخست با تایلند 2 بر صفر به پیروزی رسید. ملی پوشان کشورمان در ست نخست این مسابقه 21 بر 16 و در ست دوم در رقابتی بسیار نزدیک 32 بر 30 به پیروزی رسیدند.

در دومین مسابقه تیم ملی ب والیبال ساحلی ایران (بهمن قلی پوری و عبدالحامد میرزاعلی) در 2 ست 25 بر 23 و 22 بر 20 مغلوب تایلند شدند تا جدال دو کشور یک بر یک گردد و ملاقات سوم، مشخص کننده تیم فاتح این میدان باشد.

در سومین مسابقه نیز بهمن سالمی و رحمان رئوفی به مصاف تیم الف تایلند رفتند و با اقتدار و امتیازهای 21 بر 18 و 21 بر 19 به پیروزی رسیدند تا در نهایت تیم ایران به عنوان صدرنشین به رقابت های مرحله نهایی انتخابی المپیک در استرالیا راه یابد. ایران در نخستین مسابقه پیروز به شکست چین تایپه شده بود.

تیم های ملی والیبال ساحلی چین نیز با شکست تیم های عمان و جزایر کوک به عنوان صدرنشین دیگر گروه این رقابت ها راهی مرحله نهایی انتخابی المپیک شد.

مرحله نهایی مسابقات والیبال ساحلی انتخابی المپیک در منطقه آسیا 25 روز دیگر با حضور هشت کشور ایران، قطر، قزاقستان، ژاپن، نیوزلند، اندونزی، چین و استرالیا (میزبان) برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 697

به "صعود والیبال ساحلی ایران به مرحله نهایی انتخابی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود والیبال ساحلی ایران به مرحله نهایی انتخابی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید