صاحبان سهام عدالت خودرودار می شوند! ، ماجرای خودروی رایگان چیست؟

به گزارش مسافرت رو، به گزارش خبرنگاران، خودرو رایگان را اولین بار یکی از نماینده های مجلس چند وقت پیش عنوان کرد.

صاحبان سهام عدالت خودرودار می شوند! ، ماجرای خودروی رایگان چیست؟

با ما همراه باشید و درباره جاذبه های کانادا بیشتر بدانید.

پنجشنبه ششم شهریور ماه سال جاری، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی برای خودرودارکردن خانواده های نیازمند اطلاع داد و گفت که در این طرح تامین خودرو برای هر خانوار پنج دهک پایین پیش بینی شده است.

سیدعلی موسوی اظهار کرد: در طرح خودرودار کردن خانواده های نیازمند پیش بینی شده که برای هر خانوار پنج دهک پایین که جزو خانواده های نیازمند و آسیب پذیر هستند یک خودرو در نظر گرفته گردد.

وی که با ایسنا مصاحبه می کرد، درباره منبع تامین مالی این طرح نیز گفت: ما سازوکاری را طراحی نموده ایم که این کار به راحتی و بدون هزینه برای دولت انجام گردد و ان شاءالله به زودی جزئیات این طرح و سازوکار تامین مالی آن را اعلام خواهیم کرد.

اما پس از این، خبر تکذیب عرضه خودرو رایگان منتشر شد.

علی جدی، نایت رئیس دوم کمیسیون صنایع و معاون مجلس در مصاحبه با خبرنگاران طرح عرضه رایگان خودرو را رد کرد و گفت: من مصاحبه آقای موسوی را خواندم اما چنین طرحی در کمیسیون مطرح نشده است. در سه هفته گذشته نمایندگان مجلس در حوزه بوده اند.

وی اضافه نمود: در طرحی که برای خودرو مطرح شده و ظرف دو هفته آینده جزئیات آن معین می گردد، موضوعاتی از قبیل عرضه خودرو، ساماندهی عرضه و تقاضا، قیمت پایه و عرضه در بورس در آن مطرح است.

با این حال بار دیگر علی موسوی به ایسنا گفته است: من به همراه یک تیم مالی طرح خودرو دار کردن خانواده های نیازمند بدون خودرو را مورد آنالیز قرار دادم و تدوین کردم و پیش از این هم اعلام کردیم که این طرح برای دولت و همچنین خانوارها بار مالی نخواهد داشت. ما سعی کردیم سازوکار شفاف و روشنی را طراحی کنیم و استفاده از سهام عدالت را به عنوان سازوکار تامین مالی پیش بینی کردیم.

وی با بیان این که خانوارهای دهک های پایین و آسیب پذیر با اولویت خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در این طرح مورد توجه قرار گرفتند، گفت: ما سعی خواهیم کرد با بخشی از سهام عدالت این خانوارها خودرودار شوند بدون آنکه هزینه چندانی برای آنها داشته باشد و از سویی افزایش سرمایه ای هم برای خودروسازان در پی خواهد داشت که بتواند فراوری جدید با تیراژ بالا داشته باشند.

انتشار این خبر که با سهام عدالت صاحب خودرو شوید واکنش های متعدد مخاطبان را نیز به همراه داشت که بخشی از آن را در گزارش شوخی کاربران با طرح عرضه خودروی رایگان می توانید بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1267

به "صاحبان سهام عدالت خودرودار می شوند! ، ماجرای خودروی رایگان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صاحبان سهام عدالت خودرودار می شوند! ، ماجرای خودروی رایگان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید