سنگ مزار ایران درودی

به گزارش مسافرت رو، مراسم چهلم ایران درودی روز شنبه ـ 20 آذر ماه ـ به صورت خصوصی بین بنیاد درودی و خانواده این هنرمند برگزار گردید.

سنگ مزار ایران درودی

به گزارش ایسنا، بنیاد ایران درودی در عکسی که در صفحه شخصی هنرمند فقید در فضای مجازی منتشر نموده، از برگزاری مراسم چهلم این هنرمند خبر داده و تصویری از سنگ مزار او را نیز ارسال نموده است.

این بنیاد در شرح این عکس بعلاوه نوشته است:

گذر چهلمین روز از وداع با بانوی ایران زمین

فقط یک لحظه، آخرین نقطه.

تا این مرحله از زندگی دانسته ام که می باید کوله بار غم ها و دلتنگی ها را بر زمین گذارد و به استقبال آینده رفت حتی اگر این آینده یک روز یا یک ساعت یا فقط یک لحظه باشد. ؛ و بدین سان برای ایران درودی عزیزمان، خالق نور ها و رنگ ها و بلور ها آن یک لحظه فرا رسید و اینک چهلمین روز از وداع با بانوی هنر ایران زمین سپری شده است. وداع با هنرمند فرهیخته ای که آوازه جهانی داشت و وداع با دستان پرمهری که قلم مو را بر زمین نهاد و قلبی که با عشق به ایران و ایرانی از تپیدن باز ایستاد و به نور پیوست....

با سپاس فراوان از مشتاقان و علاقه مندان به ایران درودی عزیزمان لازم دانستیم که استحضار برسانیم که باتوجه به محدودیت های بهداشتی و لزوم بعضی رعایت ها که حفظ سلامتی شما عزیزان ایجاب می کرد، مراسم چهلمین روز به صورت خصوصی بر مزار بانوی هنرمندان برگزار گردید تا در نخستین فرصت مناسب، در فضایی که گردآمدن همه هنردوستان امکان پذیر باشد، یاد و خاطره او را گرامی داریم و بعلاوه از بخشی از آثار و کتاب های در دست چاپ و فیلم های تهیه شده نیز رونمایی صورت گیرد.

با چند سطری از نوشته این هنرمند پیشگام نقاشی معاصر ایران سخن را به انتها می بریم.

به یاد دارم روزی در کودکی یک نقطه بر روی یک صفحه کاغذ سفید گذاردم، آثارم در پی و در ادامه این نقطه هستند تا روزی که آخرین نقطه را بگذارم...

و به خواب هیچ کس نبودن فرو روم...!

یک زندگی، چند اثر... در فاصله دو نقطه...!

منبع: فرارو
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2034

به "سنگ مزار ایران درودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ مزار ایران درودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید