سریال بازیکنان؛ داستانی مجذوب کننده و طنزآمیز از دنیای گیمر ها

به گزارش مسافرت رو، من نمیدانم وومبو کومبو (Wombo combo) یعنی چه! معنی بات لین (Bot Lane) را هم نمی دانم! این ها اصطلاحاتی هستند مربوط به یک بازی ویدئویی چندنفره به نام لیگ افسانه ها (League of Legends) که من خیلی از آن سر درنمی آورم. فقط در حد کلی می دانم که این بازی نوعی میدان مشترک و آنلاین است که معمولا دو تیم پنج نفره در آن با هم مبارزه می نمایند.

سریال بازیکنان؛ داستانی مجذوب کننده و طنزآمیز از دنیای گیمر ها

به گزارش خبرنگاران؛ سریال بازیکنان یک جور مستند ساختگی و طنزآمیز دربارۀ گیمر هایی است که در رقابت های رسمی این بازی آنلاین شرکت می نمایند. اما چیزی که غافلگیر نماینده است این است که برای لذت بردن از این سریال اصلا نیازی نیست که با بازی آشنایی داشته باشید یا از علاقه مندان آن باشید. حتی اگر هیچ چیز از دنیای گیمر ها و رقابت های رسمی آن ها ندانید، باز هم بازیکنان شما را مجذوب می نماید و در پی خودش می کشاند.

در خود سریال هم اصلا تلاشی صورت نمی گیرد که اصطلاحات و قوانین بازی برای افراد نا آشنا شرح داده شوند؛ این از یک جهت خوب است و از یک جهت بد. خوبیش این است که مستقیم وارد دل ماجرا می شوید و هیچ چیز حوصله سر بر و اضافی ای در کار نیست. بدیش هم این است که چون با اصطلاحات آشنا نیستید، احتمالا گاهی وقت ها برخی از جوک ها و دیالوگ های ظریف و طنزآمیز را کامل درک نمی کنید.

مهم نیست که بعد از تماشا این سریال با بازی لیگ افسانه ها آشنایی پیدا می کنید یا نه؛ مهم این است که شما با یک سری آدم ها آشنا می شوید که دنیای خیلی خاص و عجیبی دارند و راستا رویا ها و موفقیتشان با بیشتر آدم ها تفاوت زیادی داشته است. آن ها نه درس درست و حسابی خوانده اند، نه کار نموده اند و نه به باشگاه های ورزشی رفته اند؛ فقط گوشۀ اتاقشان نشسته اند و ساعت ها و ساعت ها بازی نموده اند و بعد یک دفعه از همین راه وارد دنیای قهرمانی و معروفیت شده اند.

تمرکز اصلی سریال بر ماجرا هایی است که در یک تیم پنج شش نفره از گیمر های حرفه ای اتفاق می افتد. نفر اصلی و قدیمی این گروه بازیکنی است که لقبش پنیرخامه ای است (با بازی میشا بروکس). حالا یک بازیکن تازه وارد و فوق العاده با استعداد ملقب به ارگانیزم (با بازی داژور جونز) به تیم آن ها اضافه می گردد و فراز و نشیب جذابی از حسادت و همدلی بین اعضای این تیم شکل می گیرد. در همین حال آن ها باید راستاشان برای رسیدن به قهرمانی در رقابت های سال 2021 را هم با موفقیت طی نمایند.

چیزی که کل این ماجرا را طنزآمیز جلوه می دهد این است که این احساسات و ارتباطات بین اعضا، خودش را نه در یک زمین ورزشی مثل فوتبال بلکه در یک بازی آنلاین نشان می دهد که اتفاقا ظاهر بسیار بچگانه و مضحکی هم دارد.

شخصیت پردازی ها و بازی های سریال واقعا خوب از کار درآمده اند؛ بخصوص دو شخصیت پنیرخامه ای و ارگانیزم انگار دقیقا در نقطۀ مقابل هم هستند. ارگانیزم خیلی تودار و کم حرف و مرموز است، ولی پنیرخامه ای پرشور و پرخاشگر و احساساتی است و هر فکری که از ذهنش عبور کند بلافاصله از دهانش بیرون می پرد. بقیۀ اعضای تیم هم ویژگی های شخصیتی مخصوص به خودشان را دارند و این تنوع باعث می گردد که در کنار هم بودن آن ها واقعا لحظات تماشایی و مفرحی را برای ما شکل بدهد.

شاید در اواخر سریال شما هنوز هم ندانید که وومبو کومبو دقیقا یعنی چه؛ اما مطمئنا آنقدر با داستان و شخصیت ها درگیر شده اید که مشتاقانه منتظرید ببینید نتیجۀ وومبو کومبو (که معنیش را نمی دانید) چه خواهد شد!

بازیگران: میشا بروکس (Misha Brooks)، داژور جونز (DaJour Jones)، تیلور میسیاک (Taylor Misiak) و دیگران

زمان انتشار: از 26 خرداد

منبع: vulture.com

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2163

به "سریال بازیکنان؛ داستانی مجذوب کننده و طنزآمیز از دنیای گیمر ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال بازیکنان؛ داستانی مجذوب کننده و طنزآمیز از دنیای گیمر ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید