حضور پرتعداد ایرانی ها در انتخابی المپیک، خدابخشی غایب بزرگ صربها

به گزارش مسافرت رو، به گزارش خبرنگاران، این رقابتها با حضور 120 تکواندوکار از 39 کشور به مدت دو روز به میزبانی بلغارستان در هتل میلینویم شهر صوفیه برگزار خواهد شد. طبق برنامه عصر امروز پنجشنبه جلسه فنی مربیان و قرعه کشی مسابقات برگزار خواهد شد. جمعه 18 اردیبهشت ماه در روز نخست تکواندوکاران اوزان 49- و 67- کیلوگرم زنان، 58- و 80- کیلوگرم مردان به روی شیء هاپ چانگ می فرایند.

حضور پرتعداد ایرانی ها در انتخابی المپیک، خدابخشی غایب بزرگ صربها

شنبه 19 اردیبهشت ماه هم مبارزات چهار وزن 57- و 67+ کیلوگرم زنان، 68- و 80+ کیلوگرم مردان برگزار خواهد شد. در پایان این مسابقات نفراتی که پیروز به کسب مدال های طلا و نقره در هر وزن می شوند (در مجموع 16) تکواندوکار پیروز به کسب جواز حضور در بازی های المپیک می شوند.

در این رقابتها هشت تکواندوکار ایرانی حضور دارند. علی علیان از تیم ملی سوئد و راحله آسمانی از تیم ملی بلژیک در این رقابتها به میدان می فرایند. ضمن اینکه دینا پوریونس، امیرمحمد حسینی، عبدالله صدیقی، کسری مهدی پور، سید حسن نقیب زاده به همراه کیمیا علیزاده از تیم پناهندگان به دنبال کسب سهمیه المپیک هستند.

فرزاد ذوالقدری سرمربی، تکواندوکار تیم ملی بلغارستان که پیش از این قصد داشت در وزن 80- کیلوگرم برای کسب سهمیه تلاش کند، به دلیل آسیب دیدگی (شکستی دست راست) حضور در این مسابقات را از دست داد..

کیمیا علیزاده دارنده مدال های نقره و برنز جهان و برنز بازی های المپیک 2016 ریو، بعد از خروج از ایران برای اولین بار ماه گذشته در مسابقات قهرمانی اروپا به میزبانی بلغارستان خیلی زود از دور مسابقات کنار رفت. وی بازهم در صوفیه و این بار برای کسب سهمیه حضور در بازی های المپیک تلاش می کند.

خبر مهم دیگر در خصوص این رقابتها غیبت تکواندوکار ایرانی تیم ملی صربستان می باشد. مهدی خدابخشی که به همراه تیم ملی کشورمان در بازی های المپیک 2016 حضور داشت، مدال های با ارزشی چون طلای قهرمانی 2015 جهان، طلای قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی 2014 را کسب کرده بود، دو سال قبل پس از ازدواج با یک تکواندوکار صربستانی، پس از اخذ موافقت فدراسیون تکواندو، بار سفر برای زندگی در این کشور را بست و از ایران رفت. وی در این مدت به همراه صرب ها مدال های متعددی از جمله قهرمانی 2021 اروپا را در کسب کرده است.

وی در مصاحبه با سایت MASTKD در خصوص غیبت خود در این رقابتها گفت: خدابخشی مصدوم است و نمی تواند در مسابقات کسب سهمیه المپیک به میدان برود. من باید مثبت اندیش باشم و به آینده نگاه کنم.

هر چند خدابخشی مصدومیت را دلیل غیبت خود در این مسابقات عنوان کرده اما در رضایت نامه ای که فدراسیون تکواندو ایران به وی داد تاکید شده این تکواندوکار اجازه ندارد در مسابقات انتخابی المپیک به میدان برود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1696

به "حضور پرتعداد ایرانی ها در انتخابی المپیک، خدابخشی غایب بزرگ صربها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور پرتعداد ایرانی ها در انتخابی المپیک، خدابخشی غایب بزرگ صربها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید