صندلی مقدس مجسمه های باستانی کشور اندونزی

به گزارش مسافرت رو، معبد مقدس ماهایانا بودا (Mahayana) که یکی از سه شاخه اصلی بودیسم محسوب می گردد در قرن نهم میلادی ساخته شده و اگر منصفانه قضاوت کنیم می توان آن را به عنوان نماد کشور اندونزی در نظر گرفت. این معبد را می بایست در شمار یکی از شناخته شده ترین اماکن مقدس دنیا به شمار آورد که توسط اکثریت قریب به اتفاق گردشگرانی که به این کشور سفر می نمایند مورد بازدید قرار گرفته و در عین حال از سوی یونسکو نیز حفاظت می گردد.

صندلی مقدس مجسمه های باستانی کشور اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

این معبد مجموعه ای از 6 سکوی مربعی شکل است که در قسمت فوقانی آنها سه سکوی مدور واقع شده و گنبد اصلی معبد در بالاترین نقطه و در مرکز دوایر جای گرفته است. اطراف گنبد توسط 72 مجسمه بودا که درون اشکالی استوپا (Stupa) مانند نشسته اند، احاطه شده است. کل مجموعه با حجاری هایی مزین شده و 504 مجسمه بودا درجای جای آن قرار گرفته اند.

گفته می گردد پیش تر این مکان مورد توجه هواداران مذهب هندو بوده و بعدها به مکانی برای عبادت بوداییان بدل شده است. اگر از بالا به کل معبد نگاهی بیندازیم شبیه به ماندالا (Mandala) یا اشکال اساطیری است. امروزه این معبد به عنوان مکانی برای عبادت و مدیتیشن مورد استفاده قرار می گیرد. هر ساله در ماه می یا در ماه ژوئن و در هنگام بدر کامل ماه، زائران گرد هم جمع شده و تبدیل سیدارت (Siddhartha Gautama) به بودا را جشن می گیرند.

این معبد بزرگ ترین معبد بودا در سرتاسر دنیا بوده و یکی از باشکوه ترین آثار باستانی متعلق به مذهب بودیسم به شمار می آید.

منبع :زومیت

منبع: لست سکند
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 649

به "صندلی مقدس مجسمه های باستانی کشور اندونزی" امتیاز دهید

1 کاربر به "صندلی مقدس مجسمه های باستانی کشور اندونزی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی مقدس مجسمه های باستانی کشور اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید