صندلی انیمیشن در فجر منطقی است

به گزارش مسافرت رو، یک کارگردان انیمیشن معتقد است: شاید به میزان زحمت انیماتورها، این زحمت در فجر دیده نشود اما صندلی انیمیشن با توجه به اینکه خود سینمای ایران مسائل ساختاری کهنه ای دارد و انیمیشن ایران آن پختگی کافی را ندارد، در این رویداد صندلیی منطقی است.

صندلی انیمیشن در فجر منطقی است

سید علی مدنی - کارگردان انیمیشن شب آفتابی - که با مسافرت رو گفت وگو می کرد در ادامه درباره دغدغه های انیمیشن سازی اینگونه گفت: به نظرم برای انیمیشن سازی اولین نکته، ایجاد یک ثبات اقتصادی نسبی است تا یک راه پیشرفت برقرار باشد. این اتفاق زمانی می افتد که گروه ها توانایی فراوری بیشتر داشته باشند و در حقیقت فرصت این را داشته باشند که تجارب کارهای قبلی خود را در کارهای بعدی شان استفاده نمایند. چراکه انیمیشن سازی یک پرسه نیمه صنعتی، نیمه هنری است مانند سینما. البته پیچیدگی های صنعتی آن بیشتر است و تجربه ما از لحاظ صنعتی کم تر است بر همین اساس، به زمان بیشتری احتیاج داریم.

او با بیان اینکه تعداد و کیفیت انیمیشن های فراوریی در سال های اخیر افزایش یافته است اضافه نمود: روال رشد، انیمیشن رشدی تصاعدی را تجربه می نماید و به همین دلیل امیدواری بیشتری برای آینده را نوید می دهد.

این کارگردان درباره انیمیشن شب آفتابی که یکی از سه انیمیشن برگزیده سی و هفتمین جشنواره فجر است، گفت: شب آفتابی در ژانر کودک و نوجوان ساخته شده که گرایش کودک آن بیشتر است. این انیمیشن را با همکاری خانواده خود ساختم.

در خلاصه داستان شب آفتابی، که با تکنیک سه بعدی ساخته شده، آمده است: صندوقچه قصه گو که عامل آرامش و نظم شهر است توسط شغال ها از سرزمین همسایه ربوده می گردد. خورشید جای ماه را می گیرد، شب از میان می رود و نظم شهر به هم می ریزد. چند کودک به طور اتفاقی وارد ماجرا می شوند...

عوامل این اثر عبارتند از کارگردان و تدوینگر: سید علی مدنی، نویسنده: یونس لطفی، تهیه نماینده: زهرا مشتاق، مجری طرح، مدیر هنری و طراح صحنه: آزاده مدنی، طراح شخصیت و لباس و گرافیست: الهام باجلان، کارگردانی فنی: سید عادل مدنی، موسیقی: آرمین رهبر، مدیر دوبلاژ: اشکان صادقی، مدیر روابط عمومی و تبلیغات: هادی باجلان.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 194

به "صندلی انیمیشن در فجر منطقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی انیمیشن در فجر منطقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید