تور کنسرت در چند شهر با خواننده های مختلف

به گزارش مسافرت رو، سیامک آقایی آهنگساز و نوازنده سنتور تور کنسرت های خود را با عنوان آوای ایران از روز 24 بهمن ماه از شهر یزد شروع می نماید. آقایی در این سلسله کنسرت تصمیم دارد آثارش را با خوانندگانی مختلف و متعلق به همان شهرها اجرا کند.

تور کنسرت در چند شهر با خواننده های مختلف

به گزارش مسافرت رو، سیامک آقایی پس از تجربه کنسرت یورش که شهریور ماه در تهران روی صحنه برد، تصمیم دارد تا پیش از خاتمه امسال شمسی یعنی از 24 بهمن تا 24 اسفند رپرتوار آوای ایران را در 12 شهر مختلف روی صحنه برود. یزد، تبریز، درود، بابل، اهواز، ماهشهر، رامهرمز، بهبهان، اصفهان، شهرکرد، بوکان و مهاباد شهرهایی هستند که آقایی در آنها روی صحنه خواهد رفت. اجرا در 10 شهر قطعی شده است و اجرای دو شهر هم در مراحل خاتمهی رایزنی ها واقع شده است.

سیامک آقایی درباره آوای ایران اینگونه شرح می دهد: مدتی است علاقمند شدم که در کنار و شاید موازی با مفاد اصلی برپایی یک مجموعه کنسرت همچون رپرتوار و فضای موسیقایی آن پروژه، به بار فرهنگی و تأثیراتی که می تواند در فضای موسیقی کشور بگذارد بیشتر توجه کنم. و این مهم باعث تغییراتی اساسی چه در محتوا و چه در سیاست کلی کاری ام شده است.

آقایی این پروژه را تداوم راهی می داند که هفت سال پیش با تور باز عشق شروع کرد و می گوید: پروژه هایی همچون یورش با آن حال و هوای معترض که برآمده از دغدغه های امروز جامعه ایران بود تا پروژه باز عشق با بیش از پنجاه اجرا در اقصی نقاط ایران که در کنار محتوای موسیقایی اش عملاً در جهت حمایت از هنر نوازندگی و بالاخص ساز سنتور برنامه ریزی شده بود، نمونه هایی از بینش جدید من بوده اند. حال در تداوم همین نگاه زمینه طرح پروژه ای دیگر تحت عنوان آوای ایران پدیدار شد.

او شرح می دهد: در پی اجراهای متعددی که طی این شش سال اخیر در سراسر ایران داشتم با استعدادهای گوناگونی در زمینه های متعددی چه در عرصه نوازندگی و چه در بحث آواز و خوانندگی آشنا شدم و ایده تور آوای ایران از اینجا شکل گرفت و تصمیم گرفتم تا در این پروژه هنرمندان خوش قریحه این مناطق را با خود همراه کنم.

سیامک آقایی در این پروژه با هدف حمایت از آواز ایرانی و حمایت از خوانندگی در سرتاسر ایران تصمیم دارد یک رپرتوار واحد را با استعدادها و هنرمندان فعال شهرهای مختلف تمرین کند. آقایی در این باره می گوید: اگرچه تمرین تک به تک جزئیات با حدود 40 نفر کار سختی به نظر می آید ولی به لحاظ حسی و فرهنگی حال خوبی در من ایجاد نموده چرا که من به این شکل از موسیقی و آواز کشورم حمایت می کنم و از سوی دیگر این پروژه می تواند انگیزه ای برای سایر همکارانم هم باشد که به جای کار با یکی دو خواننده در تهران، به استعدادها و هنرمندان سایر شهرهای ایران بیشتر توجه نمایند.

خالق مجموعه یاد باد در خصوص رپرتوار این برنامه هم گفت: هفت یا هشت قطعه در این مجموعه اجرا می گردد که ترکیبی از قطعات آهنگسازی شده و چند تصنیف است. آخرین قطعه بر اساس شعری از حافظ است که حالت جمع خوانی دارد و امیدوارم در آخر این تور بتوانم با تمام خوانندگان این قطعه را در تهران اجرا کنم.

در این پروژه در هر اجرا یک قطعه محلی از فرهنگ موسیقی آن منطقه هم اجرا می گردد و همچنین قطعه محبوب یاد باد از جمله تصنیف هایی است که در رپرتوار این تور گنجانده شده است.

تور آوای ایران از شهر یزد شروع شده است و 26 بهمن ماه در سالن پتروشیمی تبریز برگزار می گردد. آخرین اجرای این تور در امسال، 24 اسفند در مهاباد برگزار خواهد شد و پس از وقفه ای چند هفته ای دوباره در سال 1398 از سر گرفته می گردد.

در یزد بامداد فلاحتی خواننده این اجراست و علی امیدی (در مسند نوازنده سه تار و مراژ) و کامران منتظری (تمبک نواز) سیامک آقایی را همراهی می نمایند.

همچنین در اجرای تبریز شهرام آبرومند به عنوان خواننده و کامران منتظری (نوازنده تمبک) همراه آوای ایران هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 204

به "تور کنسرت در چند شهر با خواننده های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کنسرت در چند شهر با خواننده های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید