توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت های هرمزگان و سواحل مکران برای سرمایه گذاری مطلوب است.

توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است

به گزارش خبرنگاران، منطقه خلیج فارس، علی لاریجانی امشب(سه شنبه) جهت سفر به پنج شهرستان استان هرمزگان، دقایقی پیش وارد فرودگاه بندرعباس شد و در بدو ورود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مدت ها پیش در فکر این بودم که از نزدیک از استان هرمزگان که یکی از استان های کلیدی و مهم کشور است بازدید کنم و لازم بود که از نزدیک با مدیران استان صحبت کنم. چرا که فکر می کنم یکی از نقاطی که برای توسعه ایران در دراز مدت جای کار دارد، استان هرمزگان است و با توجه به شرایط خشکسالی که در کشور ما وجود دارد، این استان و سواحل مکران ظرفیت سرمایه گذاری مطلوبی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: ما در برنامه ششم نیز توجه به سواحل مکران را به عنوان یک جهت گیری استراتژیک در نظر گرفته ایم و برخی مسائل نباید ما را از این جهت گیری ها غافل کند و قرار است در این سفر در خصوص این مسائل با مدیران و دست اندرکاران اقتصادی استان از نزدیک دیدار و گفت وگو کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر از شهرستان های جاسک، حاجی آباد، بندر لنگه، بندر خمیر و بندرعباس بازدید خواهد نمود.

با حضور علی لاریجانی در این شهرستان ها، تعدادی از پروژه های عمرانی افتتاح و عملیات اجرایی تعدادی از پروژه ها نیز شروع خواهد شد.

همتی، استاندار هرمزگان پیرامون این سفر گفت: با توجه به قرار دریافت در آستانه آنالیز لایحه بودجه سال 98 در مجلس، در این سفر کوشش خواهیم کرد تا نیازهای بودجه ای مناطق مختلف استان به رئیس مجلس شورای اسلامی منتقل گردد. این سفر دستاوردها و ثمرات خوبی برای استان هرمزگان خواهد داشت و رئیس مجلس شورای اسلامی از نزدیک با مسائل مختلف استان آشنا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به سواحل مکران یک جهت گیری استراتژیک است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید