بیش از 9 هزار زندانی مبتلا به ایدز و هپاتیت شناسایی، درمان و آزاد شدند، ثبت ژن 52 هزار زندانی در بانک ژنتیک

به گزارش مسافرت رو، اصغر جهانگیر رئیس سابق سازمان زندان ها در تشریح گزارش عملکرد 6 ساله خود در این سازمان، در مورد ارتقاء سلامت زندانیان گفت: 13 پایگاه سلامت را در سال 94 تشکیل و بانک ژنتیک زندانیان را در سال 95 شروع که در حال حاضر 52 هزار نفر در این بانک، ثبت شده اند.

بیش از 9 هزار زندانی مبتلا به ایدز و هپاتیت شناسایی، درمان و آزاد شدند، ثبت ژن 52 هزار زندانی در بانک ژنتیک

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری مسافرت رو، اصغر جهانگیر در تشریح گزارش عملکرد 6 ساله خود در این سازمان، در خصوص ارتقاء سلامت زندانیان گفت: 13 پایگاه سلامت را در سال 94 تشکیل و بانک ژنتیک زندانیان را در سال 95 آغاز که در حال حاضر 52 هزار نفر در این بانک، ثبت شده اند .

جهانگیر ادامه داد: در سال 98 ، تست اچ آی وی با همکاری وزارت بهداشت در بدو ورود همه زندانیان به زندان انجام دادیم که از این طریق 2 هزار بیمار مبتلا به ایدز در زندان ها شناسایی شدند و بلافاصله جداسازی و تحت درمان قرارگرفته و یا آزاد شدند .

وی ادامه داد: در طول این سال ها، درمان هپاتیت سی را در زندان ها آغاز کردیم که درنتیجه 7 هزار زندانی شناسایی شدند که در طول سه سال اخیر با موفقیت تحت درمان قرارگرفته و یا آزاد شدند .

رئیس دفتر بازرسی قوه قضائیه از راه اندازی مرکز دیالیز در استان مرکزی اطلاع داد و گفت: این مرکز قابلیت پذیرش 240 بیمار در روز را دارد .

گسترش برنامه های درمان اعتیاد و مراقبت های سلامت و گسترش آشپزخانه های صنعتی که یاری در صرفه جویی مواد غذایی از دیگر اقداماتی است که رئیس سابق سازمان زندان ها به آن اشاره نمود.

جهانگیر در خصوص تأمین آب سالم برای زندانیان گفت: در حال حاضر صد درصد زندانیان از آب سالم استفاده می نمایند و 176 زندان از شبکه آب شهری و 13 زندان از شبکه آب روستایی استفاده می نمایند .

4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1152

به "بیش از 9 هزار زندانی مبتلا به ایدز و هپاتیت شناسایی، درمان و آزاد شدند، ثبت ژن 52 هزار زندانی در بانک ژنتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 9 هزار زندانی مبتلا به ایدز و هپاتیت شناسایی، درمان و آزاد شدند، ثبت ژن 52 هزار زندانی در بانک ژنتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید