برخورد شدید چین با کلیساهای خانگی و مسیحیت

به گزارش مسافرت رو، چین صدها کلیسای غیر رسمی در این کشور را تعطیل نموده و کشیشان را به زندان انداخته است و سرکوب ها و کنترل ها را افزایش داده که این وضعیت یادآور دوران مائو است.

برخورد شدید چین با کلیساهای خانگی و مسیحیت

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مسافرت رو، روزنامه اکسپرس نوشته است، در طول سالیان گذشته چین همیشه با آزادی های مذهبی مبارزه نموده است اما سرکوب مذهبی در پکن به بدترین وضعیت پس از وعده مائو، اولین رییس جمهوری خلق چین مبنی بر ریشه کن کردن آن رسیده است.

یک استاد حقوق در لندن اعلام نمود: 10 سال پیش ما عادت نموده بودیم که این حزب (کمونیست) چندان تمایل و علاقه ای ندارد که مردم اعتقاداتی در داخل داشته باشند اما واکنش شی جینپینگ، رییس جمهور چین خصمانه تر بوده و به سبک دوران مائو شبیه است. در ماه دسامبر 100 نفر از اعضای یک کلیسا به نام Early Rain در شهر چنگدو بازداشت شدند که بعضی از آنها هنوز در زندان به سر می برند.

وانگ یی، کشیش و همسرش به اتهام انجام اقدامات تحریک آمیز و خرابکاری با 15 سال حبس روبرو هستند. مادر وانگ اعلام نمود که او و پسرش تحت کنترل شدید قرار دارند و به آنها دستور داده شده است شهر را ترک نمایند. در ماه نوامبر کلیسایی در گوانجو برای دومین بار در طول سه ماه تعطیل شد.

کشیش این کلیسا اعلام نمود: حزب کمونیست چین می خواهد خدای چین و مردم این کشور باشد اما بر اساس انجیل تنها خدا، پرودگار یکتا است.

او ادامه داد: دولت از کلیساها می ترسد. سرکوب ها پس از روند افزایش مسیحیان در پکن و ظن ارتباط آنها با غرب افزایش یافته است.

دستکم 60 میلیون نفر در مناطق روستایی و شهری مسیحی هستند.

بعضی از کلیساها در چین مانند Early Rain از خانواده های افراد کشته شده در سال 1989 در اعتراضات میدان تیان آن من و زلزله 2008 و کشته شدگان بر اثر سرکوب های گسترده و شکنجه ها توسط ماموران دولت حمایت می نمایند.

یکی از اعضای این کلیسا گفت: این کلیسا یکی از معدود کلیساهایی است که جرات این کار را دارد. بسیاری از کلیساها حتی جرأت صحبت درباره این مسئله را ندارند. ما به طور کامل از انجیل تبعیت می کنیم و از آن تخطی نمی کنیم.

بر اساس بیانیه امضاء شده توسط رهبران 500 کلیسای خانگی در ماه نوامبر مقامات چین صلیب ها را از ساختمان ها خارج کردند و این کلیساها را مجبور نموده اند که پرچم چین آویزان نموده و آهنگ های میهن پرستانه بخوانند و مردم اقلیت را از حضور در مراسم منع نموده اند. چند روز بعد از بازداشت گسترده اعضای کلیسای Early Rain Convent پلیس یک مدرسه بچه ها وابسته به کلیسایی در گوانجو را مورد هجوم قرار داد.

1500 نفر از ورود به کلیسای Zion در پکن پس از خودداری کشیش برای نصب دوربین های رهگیری، منع شدند.

یک استاد دانشگاه در کارولینای شمالی که درباره مسیحیت در چین مدرن مطالعه می نماید، گفت: دولت کمپینی را علیه مسیحیت رهبری می نماید و می خواهد مسیحیت را به شکل یک مذهب داخلی و تحت کنترل شدید تبدیل کند.

وی ادامه داد: در چین کسانی که به مسیحیت اعتقاد دارند به عنوان افرادی که به دنبال تغییر هستند دیده می شوند. آنچه که دولت را نگران می نماید بیانات مسیحیت درباره حقوق و ارزش های جهانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 418

به "برخورد شدید چین با کلیساهای خانگی و مسیحیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد شدید چین با کلیساهای خانگی و مسیحیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید