بازار مسکن در جهت تخلیه حباب قیمتی

به گزارش مسافرت رو، تهران (پانا) - بازار معاملات مسکن پاییز و زمستان سال جاری دو فاز متفاوت را تجربه کرد. در فاز اول که به دنبال صفر شدن تورم ماهانه مسکن در آبان شروع شد و در آذر با تورم منفی ماهانه و افت قیمت ها در بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در شهر تهران ادامه یافت، بازار مسکن در راستا تخلیه حباب قیمتی نهاده شد و به تبعیت از فرایند کاهشی در سایر بازارها، راستا کاهش قیمت را پیمود.

بازار مسکن در جهت تخلیه حباب قیمتی

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد، اما به صورت مجدد تورم مسکن در دی ماه، مثبت شد و نوعی سردرگمی از بابت تشخیص جهت درست بازار مسکن به لحاظ تحولات قیمتی در بین فعالان و متقاضیان این بازار ایجاد شد. دو تحلیل متفاوت در این خصوص ارائه شد که اولی از سوی بعضی از واسطه ها و سوداگران ملکی و دومی از سوی کارشناسان بازار مسکن مورد تاکید نهاده شد. در تحلیل اول عنوان شد فاز کاهش قیمت در بازار ملک متوقف شده و بازار به لحاظ قیمتی در راستا صعودی نهاده شده، اما در تحلیل دوم کارشناسان اعلام کردند افت و خیز تورم مسکن در فاز تخلیه حباب امری طبیعی است چنانچه این افت و خیز در سایر بازارها نیز تجربه می گردد،

اما به هر ترتیب جهت کلی بازار حرکت در راستا تخلیه حباب است. مرکز آموزش برای تشریح آنچه در زمستان سال جاری منجر به افت و خیز قیمت مسکن شد و همچنین تحلیل فرایند پیش روی بازار معاملات در فاز پساجهش اقدام به برگزاری یک کلاس آموزشی سه ساعته با عنوان حقایق بازار مسکن در فاز پساجهش نموده است. این وبینار سه ساعته به پرسش های اساسی درخصوص فرایند پیش روی بازار معاملات مسکن در فاز پساجهش، تخلیه حباب قیمتی، سمت و سوی بازار در سال آینده و بهترین گزینه ها برای متقاضیان خرید و فروش در ماه پایانی سال و نیمه اول سال بعد و... پاسخ خواهد داد. این کلاس آموزشی روز چهارشنبه هفته جاری، ششم اسفند ساعت 13:30 برگزار می گردد. مدرس این وبینار آموزشی فرید قدیری، دبیر گروه مسکن روزنامه دنیای اقتصاد است. علاقه مندان به شرکت در این کلاس مجازی می توانند با مرکز آموزش دنیای اقتصاد به شماره 021-87762411 تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1639

به "بازار مسکن در جهت تخلیه حباب قیمتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار مسکن در جهت تخلیه حباب قیمتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید