بارش برف و مشکل روستائیان کبودراهنگ در تردد

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران/همدان به دنبال بارش برف از دو روز گذشته در کبودراهنگ مردم بعضی از روستاها به علت نامناسب بودن جاده با مشکل تردد روبرو شدند به طوریکه اهالی روستای قوره جینه بیش از همه به مشکل برخوردند بنابراین از خبرنگار خبرنگاران درخواست کردند صدایشان را به گوش مسئولان شهرستان برساند.

بارش برف و مشکل روستائیان کبودراهنگ در تردد

یکی از اهالی روستای انتقادش را اینگونه بیان نمود: بنده از اهالی روستای قوره جینه هستم، با آمدن زمستان مسائل راه این روستا چندین برابر می گردد، از ساعت دو عصر یکشنبه چندین ماشین گرفتار در برف هستند و اداره راهداری هم هیچ اقدام برفروبی انجام نداده است. خواهش می کنم مسئولان به این موضوع رسیدگی نمایند تا این روستای پربارش از لحاظ برف جاده مناسبی برای تردد داشته باشد.

وی ادامه داد: این مشکل امروز ما نیست، در مجموع رسیدگی به این جاده فرعی در زمستان خیلی ضعیف است در حالیکه این روستا و روستای ولی محمد افزون بر 1600 نفر جمعیت دارند بنابراین درخواست داریم برای سهولت رفت و آمد اهالی این روستاها رسیدگی به این جاده در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.

برای پیگیری موضوع ضمن برقراری ارتباط با رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کبودراهنگ، پیگیر مشکل راه روستای قوره جینه شدم. علی رهبر در ابتدا در گفت وگو با خبرنگاران، با قدردانی از صبر و شکیبایی اهالی روستای قوره جینه و همه شهروندان شهرستان کبودراهنگ بیان کرد: همکاران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کبودراهنگ از ابتدای آغاز بارش برف در سطح شهرستان نسبت به برفروبی و نمک پاشی راه های اصلی اقدام نموده و در جاده ها حضور دارند.

وی ادامه داد: با توجه به تداوم بارش ها و کولاک شدید در محورهای اصلی و همچنین ترافیک بیشتر جاده های اصلی نسبت به راه های روستایی تا بازگشایی کامل راه های اصلی نسبت به برفروبی راه های روستایی اقدام نمی گردد بنابراین از همه همشهریان تقاضا داریم با ماشین های مطمئن و دارای تجهیزات کامل زمستانی به ویژه لاستیک یخ شکن و زنجیرچرخ سفر نمایند تا در این روزهای برفی شاهد حادثه و رنجش خاطر روستائیان عزیز نبا شیم.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کبودراهنگ در خاتمه گفت: برای آمادگی بیشتر و بازگشایی زودتر راه های روستایی چنانچه دهیاری یا اهالی روستا داوطلبانه تراکتور جفت شش سیلندر داشته باشند، تیغه برفروبی از سوی اداره راهداری کبودراهنگ در اختیار آنها قرار می گیرد تا راه روستای خود و اطراف را زودتر و با تراکتور خود بازگشایی نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1478

به "بارش برف و مشکل روستائیان کبودراهنگ در تردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و مشکل روستائیان کبودراهنگ در تردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید