ایده دلفین ها از یک اتفاق واقعی گرفته شد، مرگ در کمال خونسردی

به گزارش مسافرت رو، محمد خداوردی نویسنده و کارگردان نمایش دلفین ها درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگاران گفت: این اثر نمایشی اجرای خود را از 15 مهرماه در تماشاخانه باران شروع نموده است. تا امروز انرژی مثبتی از مخاطبان گرفته ایم و بازخوردها خوب بوده است اما امیدوارم تعداد تماشاگران نمایش بیشتر گردد و شاهد حضور افراد زیادتری در اجرا باشیم.

ایده دلفین ها از یک اتفاق واقعی گرفته شد، مرگ در کمال خونسردی

وی ادامه داد: داستان نمایش از فضایی رئالیستی شروع می گردد و هرچه جلوتر می رویم از واقع گرایی نمایش کاسته شده و به سمت فضایی سوررئال و غیرواقعی می رویم. در ابتدا سه خواهر را می بینیم که خاطرات گذشته شان را با هم مرور می نمایند و آلبوم عکس هایشان را ورق می زنند. آن ها با شادی و خنده از دردها و رنج ها و مصیبت هایشان می گویند و وسط همین شوخی و خنده ها پارچه هایی را می آورند و آن ها را پاره نموده و درزها و پنجره های خانه شان را می بندند، سپس قرص می خورند و لوله بخاری را از جا درآورده و می خوابند.

خداوردی یادآور شد: از این به بعد داستان از فضای رئالیستی خارج می گردد. برادر این سه خواهر وارد خانه می گردد و داستان خودش را تعریف می نماید. کم کم متوجه می شویم که انگار این سه خواهر سال هاست که مرده اند اما روحشان در این زمانه زندگی و مسائل و مصیبت های دنیای امروز را تجربه می نماید. این سه خواهر در دوران جنگ زندگی می نمایند و در واقع جنگ بستری برای روایت زندگی آن ها است.

این کارگردان تئاتر بیان نمود: ایده نگارش این نمایشنامه از یک گزارش خبری مبنی بر خودکشی سه خواهر در نظام آباد شکل گرفت که در کلاس فیلمنامه نویسی به ما ارایه شد. البته تنها ایده اصلی از این اتفاق گرفته شده و در نگارش نمایشنامه فضای متفاوتی روایت می گردد.

وی در انتها صحبت هایش درباره دلایل انتخاب نام نمایشنامه شرح داد: دلفین ها حیوانات شاد و سرخوشی هستند؛ مانند دخترهای نمایش ما و در کنار نهنگ ها تنها حیواناتی هستند که به صورت دست جمعی خودکشی می نمایند به همین جهت نام دلفین ها را برای نمایش انتخاب کردم.

گلناز مرادی، صفورا مناف زاده، مرسده افشار، عباس علیرضا بازیگران نمایش دلفین ها هستند که تا 4 آبان ساعت 17 در تماشاخانه باران روی صحنه می رود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 132

به "ایده دلفین ها از یک اتفاق واقعی گرفته شد، مرگ در کمال خونسردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده دلفین ها از یک اتفاق واقعی گرفته شد، مرگ در کمال خونسردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید