انصراف شورای انتقالی از خودمختاری در جنوب یمن

به گزارش مسافرت رو، گروه شبه نظامی شورای انتقالی جنوب یمن تحت حمایت امارات متحده ضمن استقبال از نسخه جدید توافق ریاض، از خودمختاری در مناطق جنوبی یمن انصراف داد.

انصراف شورای انتقالی از خودمختاری در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل مسافرت رو، به دنبال انتشار نسخه جدید توافق ریاض، سخنگوی گروه شبه نظامی موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن (تحت حمایت امارات) بامداد امروز، چهارشنبه از خودمختاری در مناطق جنوبی انصراف داد.

نزار هیثم در صفحه توئیتر خود نوشت: شورای انتقالی جنوب یمن با هدف فراهم شدن امکان اجرای توافق ریاض از سوی ائتلاف عربی، از خودمختاری در مناطق جنوبی یمن صرف نظر کرده است.

سخنگوی شورای انتقالی جنوب یمن شرح داد: این تصمیم شورای انتقالی در چارچوب تلاش های ائتلاف عربی برای اجرای توافق ریاض و دستیابی به راه چاره ها برای بررسی اوضاع سیاسی، نظامی و انسانی اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد: ما بر ادامه و تعمیق همکاری راهبردی خود با ائتلاف عربی(ائتلاف سعودی-اماراتی علیه یمن) در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی تاکید داریم.

گروه شبه نظامی تحت حمایت امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن چند ماه پیش در مناطق جنوبی این کشور اعلام حالت فوق العاده و خود مختاری کرده بود و دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی نیز این اقدام شورای انتقالی را نافرمانی مسلحانه خواند.

در تاریخ پنجم نوامبر 2019 توافق نامه ای موسوم به توافق ریاض٬ طی مراسمی در شهر ریاض پایتخت سعودی با نظارت امارات و عربستان میان شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات است و دولت مستعفی عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن که عربستان از آن حمایت می کند، امضا شد اما این توافق به دلیل مخالفت شورای انتقالی با بندهای آن به شکست منجر شد، تا اینکه در نهایت ریاض مجبور شد بندهای توافقنامه را تغییر دهد.

در نسخه جدید توافق ریاض که ائتلاف سعودی مجددا آن را تنظیم کرده، از شورای انتقالی جنوب یمن خواسته شده از اعلام خودمختاری خود صرف نظر کند تا مناطق جنوبی یمن به دوران ما قبل از خودمختاری بازگردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1207

به "انصراف شورای انتقالی از خودمختاری در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصراف شورای انتقالی از خودمختاری در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید