افشاگری جنجالی درباره لیونل مسی

به گزارش مسافرت رو، در چند ماه اخیر شایعات فراوانی پیرامون آینده لیونل مسی مطرح شده بود، از پیشنهاد فوق سنگین الهلال تا بازگشت به بارسلونا! اما درنهایت اینترمیامی پیروز شد مسی را جذب کند تا همه شایعات به سرانجام برسد.

افشاگری جنجالی درباره لیونل مسی

مسائل متفاوتی درباره اتفاقاتی که در این مدت رخ داد و شرایط چطور به این سمت پیش رفت گفته شده است. اوضاع در طول این چند هفته تغییرات بسیاری کرد تا در نهایت این بازیکن روز سه شنبه تصمیم نهایی اش را خاطرنشان کرد.

لیونل مسی نمی خواست مانند دو سال گذشته درگیر اتفاقاتی دراماتیک گردد که در نهایت سرانجام خوبی برای او نداشت و روزهای تلخی را رقم زد. حقایق و دروغ های بسیاری در این چند ماه مطرح شد.

آیا حقیقت داشت که مسی می خواست برای بارسلونا بازی کند؟

بله. این گزینه ای بود که او پس از صحبت با ژاوی که خواستار برگشتش بود و روی او حساب می کرد به صورت جدی در نظر داشت. باشگاه هم این موضوع را به پدرش اعلام نموده بود. او دوست داشت برای رقابت های کوپا آمه ریکا آماده باشد و به همین علت می خواست در لیگی قدرتمند بازی کند. در عین حال، بازگشت به بارسلونا ارزش زیادی برای او داشت و از عاملی احساسی برخوردار بود.

آیا حقیقت داشت که بارسلونا پیشنهادی رسمی به او ارائه کرد؟

نه. هیچ پیشنهاد رسمی ای ارائه نشد. تنها پیشنهادی بدون هیچ رسمیت خاصی در گفت وگو با او مطرح شد که بیشتر شبیه به ابراز تمایل برای جذب او بود. گفته می گردد که اگر لالیگا برنامه عملی بارسا را می پذیرفت، این باشگاه آماده بود که مبلغ قابل توجهی به او پرداخت کند اما تضمینی وجود نداشت.

آیا حقیقت داشت که همه این کارها نمایش بود چون بارسلونا واقعا توان جذب مسی را نداشت؟

نه. بارسلونا برنامه مشخصی برای پرداخت دستمزد مسی تهیه نموده بود و اطمینان داشت که می تواند او را به خدمت بگیرد اما این اتفاق نمی توانست فورا و در بازه زمانی کوتاه رخ دهد. زمان زیادی نبود چون لئو پاسخی سریع می خواست.

چرا مسی در نهایت به آمریکا رفت و پیشنهادهای اروپایی را رد کرد؟

لئو در چند هفته اخیر و پس از رفتارهایی که در پاریس از طرفداران دید نظرش را عوض کرد. این اتفاقات باعث شد که او بسیار به هو شدن هایی که مجبور شد تحمل کند فکر کند. او نمی خواست چنین اتفاقاتی تکرار گردد و به همین علت تصمیم گرفت راهی رقابتی گردد که فشار زیادی نداشته باشد.

چرا عربستانی ها از جذب مسی مطمئن بودند؟

آنها پیشنهاد مالی بسیار خوبی به او ارائه کردند و باور داشتند که این پیشنهاد بدون تردید مورد قبول قرا خواهد گرفت. لئو این پیشنهاد را آنالیز کرد، از آنها به خاطر علاقه شان تشکر کرد و گفت که مدتی بعد تصمیم خواهد گرفت. عربستانی ها از همین جا فکر کردند که کار تمام شده است اما شرایط به شکل دیگری پیش رفت.

دلایل دیگر عدم حضور مسی در بارسلونا چه بود؟

مسی نمی خواست علت فروخته شدن یا کم شدن دستمزد سایر بازیکنان این تیم باشد. او بعلاوه نمی خواست که تلویزیون بارسا به خاطر او بسته گردد. این عوامل اهمیت بسیار زیادی در تصمیم گیری او داشت.

آیا درست است که تصمیم مسی تحت تاثیر اتفاقات دو سال گذشته بود؟

بله. آن اتفاقات تاثیر زیادی داشت. مسی درس مهمی را یاد گرفت. این بازیکن آرژانتینی زمان زیادی به بارسا داد تا مسائل مالی را حل نماید. او این کار را دوباره تکرار نکرد چون ریسک این وجود داشت که بار دیگر با اتفاقات قبلی روبرو گردد.

آیا خورخه مسی پس از ملاقات روز دوشنبه با خوان لاپورتا به دروغ گفت که مسی دوست دارد برگردد؟

نه. این آرزوی لئو مسی بود. لاپورتا به او گفت که نمی توانند پسر او را به خدمت بگیرند و علتش را هم شرح داد. به همین علت بود که خورخه در همان زمان گفت که اتفاقات بسیاری را باید در نظر گرفت. لئو روز بعدی تصمیم نهایی اش را گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 22 خرداد 1402 بروزرسانی: 22 خرداد 1402 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2322

به "افشاگری جنجالی درباره لیونل مسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری جنجالی درباره لیونل مسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید