اخباری: مستحق باخت نبودیم اما از هواداران عذرخواهی می کنم، داور از ابتدا استرس داشت و بازی از دستش خارج شد

به گزارش مسافرت رو، سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز از هواداران این تیم بابت شکست مقابل نفت مسجدسلیمان معذرت خواهی کرد.

اخباری: مستحق باخت نبودیم اما از هواداران عذرخواهی می کنم، داور از ابتدا استرس داشت و بازی از دستش خارج شد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، محمدسعید اخباری پس از شکست یک بر صفر ماشین سازی تبریز مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: ابتدا از هواداران ماشین سازی بابت شکستی که کاملاً مقصرش من هستم، عذرخواهی می کنم. در روزی که حتی یک موقعیت به حریف ندادیم، روی یک غفلت و ضربه ایستگاهی گل خوردیم. موقعیت های خوبی هم ایجاد کردیم که متأسفانه با بی دقتی از دست دادیم.

وی اضافه کرد: فکر می کنم که باید کار بیشتری هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ فنی روی تیم انجام شود. اینها اتفاقات فوتبال است و امروز اصلاً مستحق شکست نبودیم و فکر می کنم شرایطی به وجود آمد که اسیر اتفاقات فوتبال شدیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی در مورد تعویض های این تیم در دیدار با نفت مسجدسلیمان خاطرنشان کرد: ما در این بازی تیمی بودیم که باید از شرایط بحرانی خارج می شد. رفته رفته سعی کردیم بعد از دادن یک فاز دفاعی خوب به تیم، بتوانیم در کارهای هجومی هم مشارکت داشته باشیم.

اخباری خاطر نشان کرد: امروز بازی را خوب شروع کردیم. در نیمه اول فرصت های خوبی ایجاد کردیم، اما در یکسری دیدارها وقتی بازی قفل می شود، ضربات ایستگاهی تعیین کننده می شوند. یک غفلت باعث شد از ضربه ایستگاهی که روی آن هم یک هفته کار کرده و تک تک بازیکنان شان را بررسی کرده بودیم، گل بخوریم.

وی در مورد اعتراضاتی که نسبت به قضاوت داور این بازی داشت، گفت: وقتی که از دیروز تیم حریف بیانیه ای علیه مسئله داوری صادر کرد، شروع جنجالی اَلکی بود. مگر ما در چینش داوران شرکت داریم که این اتفاقات رخ می دهد؟ هر هفته هم برای ما هر داوری را گذاشتند، با کمال احترام پذیرفتیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی اضافه کرد: در برخی هفته ها داوری ها به نفع یک تیم است و مواقعی هم هست که به ضرر آن تیم باشد. اعتراض من امروز لحظه ای بود که سر بازیکنم آسیب دید. اولین اصل داوری، سلامت بازیکن است. وقتی سر بازیکن ضربه می خورد، بازی باید در هر شرایطی هست، قطع شود. آن توپ هم توپ خطرناکی نبود. من فقط اعتراض کردم که سر بازیکن من آسیب دیده و انتظارم این بود که داور در آن لحظه به سلامت بازیکن اهمیت دهد. همانطور که وقتی آقای حسینی بازیکن نفت مسجدسلیمان آسیب دید، من اعتراض کردم که توپ را بیرون بزنید. سر بازیکن نقطه حساسی است.

وی ادامه داد: فکر می کنم با این هجمه هایی که ایجاد شده بود، داور دچار استرس از لحظه اول شد. با هر سوتی انگار به دنبال رفع تکلیف بود. تمام صحنه ها با اشتباه و استرس همراه بود. طبق چیزی که همکاران و بررسیورهای ما بررسی کردند، در صحنه گل، توپی که اصلاً کرنر نشده بود را کرنر گرفت و همان توپ وارد دروازه ما شد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی با اشاره به حواشی پایان بازی خاطرنشان کرد: اصلاً دلیلش را نمی دانم که تیم حریف چرا اینقدر عصبانی بود و دروازه بان شان چرا فحاشی می کرد. اینها یکسری جوان هستند و متوجه نشدم که دلیل فحاشی ها چه بود. شروع کننده این جنجال ها تیم آنها بود. از درون دروازه شان شروع کردند به فحش دادن.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

اخباری ادامه داد: انتظار دارم گزارش خوبی از طرف ناظران بازی تهیه شود. ما در خانه خودمان بازی داشتیم و هدف مان هم بردن بود. اینکه بازی را مدام بخوابانند یا این جنجال ها و فحش ها اصلاً زیبنده این فوتبال نیست. برد و باخت ها می آیند و رد می شوند، اما چیزی که می ماند، یک رفتار اصولی است.

وی اضافه کرد: غیر از آقای حسینی روی نیمکت آنها همه دنبال ایجاد حاشیه بودند. در این درگیری ها فقط من و آقای حسینی بودیم که شرکت نکردیم و درگیری را نگاه می کردیم. در آخر بازی سعی کردم دروازه بان خودمان را آرام کنم. اینها جوان هستند. اگر داور در اولین صحنه برخورد مناسب انجام می داد، بازی به این شکل نمی رسید و از دست داور خارج نمی شد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی با اشاره به حساسیت های بازی با نفت مسجدسلیمان گفت: ما تیمی هستیم که انتهای جدول قرار داشته و شرایط حساسی داریم. باید کمیته داوران به این مسئله دقت کند. نباید برای بازی به این حساسی داوری بگذارد که تجربه اول لیگ فزونی اش است و بعد تحت تأثیر بیانیه حریف قرار بگیرد.

اخباری در واکنش به بیانیه باشگاه نفت مسجدسلیمان گفت: ما همه عضو یک کشور هستیم و استان ها چه فرقی با هم دارند؟ مثل این می مانند که ما برویم تهران و بگوییم چرا از قم یا زنجان که نزدیک تهران است، داور انتخاب کرده اند، این حرف ها اصلاً خوب و درست نیست.

وی با اشاره به نقش داور در جنجال های پایان بازی خاطرنشان کرد: امروز قسمت عمده ای از جنجال ها به خاطر رفتارهای داور بود که نتوانست از ابتدا بازی را کنترل کند وگرنه اینها جوان هستند و می توانست در برخورد اول کاری کند که کسی اعتراض نکند. متأسفم واقعاً، امروز روزی بود که بچه های ما خیلی خوب جنگیدند و موقعیت ایجاد کردند، اما در یک غفلت این رخ داد. بعد که از اتفاقات بازی عصبی شدند، یک مقدار ریتم بازی از دست مان خارج شد. امیدوارم که بتوانیم در آینده جبران کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1473

به "اخباری: مستحق باخت نبودیم اما از هواداران عذرخواهی می کنم، داور از ابتدا استرس داشت و بازی از دستش خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخباری: مستحق باخت نبودیم اما از هواداران عذرخواهی می کنم، داور از ابتدا استرس داشت و بازی از دستش خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید