یک بوئینگ 737 دیگر مجبور به فرود اضطراری شد

یک فروند از هواپیماهای بوئینگ 737 که اخیراً جنجال برانگیز شده است، به دلیل انتشار بوی عجیب و ناخوشایند مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه دالس آمریکا شد.

یک بوئینگ 737 دیگر مجبور به فرود اضطراری شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه فاکس نیوز از فرود اضطراری یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 در فرودگاه بین المللی دالس واشنگتن به واسطه انتشار بوی عجیب و ناخوشایند اطلاع داد.

طبق این گزارش، این حادثه برای هواپیمایی رخ داد که از فرودگاه بالتیمور-واشنگتن به سمت سان فرانسیسکو در حرکت بود و بعد از فرود اضطراری در فرودگاه بین المللی دالس، در منطقه لاودن ایالت ویرجینیا، چندین نفر نیازمند یاری های پزشکی شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

یکی از مسافران پرواز گفت که بوی زننده، شبیه به بوی سوخت بود و با بلند شدن هواپیما از فرودگاه، این بو شدیدتر شد.

بنا به گفته وی، بعضی از مسافران با مسائل تنفسی و حتی احساس درد در قفسه سینه روبرو شدند و مسئولان پرواز متعهد شدند تا هزینه های پزشکی درمان مسافران را تقبل نمایند.

پیشتر، به دنبال سقوط مرگبار یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس در اتیوپی، درست 10 دقیقه بعد از بلند شدن از فرودگاه آدیس آبابا و کشته شدن 157 نفر از سرنشینان آن، دولت آمریکا دستور از دور خارج کردن تمامی هواپیماهای سری بوئینگ 737 مکس 8 و بوئینگ 737 مکس 9 را صادر کرد.

بوئینگ 737 مکس-8، آخرین مدل این نوع هواپیما است که از سال 1960 پرواز نموده است. چهار مدل بوئینگ مکس با شماره های 7، 8، 9 و 10 وجود دارد و مدل 8 آن که در اندونزی و اتیوپی سقوط کرد دارای بیشترین طول مدت پرواز است. این هواپیما دارای سوخت کافی برای پروازهای طولانی مدت است و توسط بعضی از شرکتها برای پرواز بین اروپا و شرق آمریکا نیز در نظر گرفته شده است.

هواپیمایی که در اتیوپی سقوط کرد از همان مدلی بود که در اکتبر 2018 در اندونزی سقوط کرد و تمامی 189 سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

سقوط این دو هواپیما در کمتر از 5 ماه باعث بروز بحران در پرواز هواپیماهای 737 در سرتاسر دنیا شده است. تقریبا بیشتر کشورهایی که این مدل هواپیما از آسمان آنها عبور می نمایند از جمله ایران تا روشن شدن وضعیت امنیت این هواپیما، پرواز آن را در آسمان خود متوقف نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 11 تیر 1398 شناسه مطلب: 230

به "یک بوئینگ 737 دیگر مجبور به فرود اضطراری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بوئینگ 737 دیگر مجبور به فرود اضطراری شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید