واکنش وزارت اقتصاد به خبر درخواست افزایش حقوق کارکنان این وزراتخانه از سوی خاندوزی: اشتباه برداشت شده است

به گزارش مسافرت رو، نامه وزیر اقتصاد به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در روزهای گذشته در حالی باعث برداشت اشتباه شده که در این نامه خاندوزی، خواهان افزایش 50درصدی حقوق کارکنان وزارت اقتصاد نبوده و بر صرفه جویی در سایر هزینه ها برای کاهش فاصله حقوق تاکید داشته است.

واکنش وزارت اقتصاد به خبر درخواست افزایش حقوق کارکنان این وزراتخانه از سوی خاندوزی: اشتباه برداشت شده است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از وزارت امور مالی و دارایی، در روزهای گذشته، نامه وزیر اقتصاد به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی درباره شمولیت موضوع بند (10) ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری بر کارکنان وزارت اقتصاد، به گونه ای منعکس شده که وزیر اقتصاد خواهان افزایش 50درصدی حقوق کارکنان وزارت اقتصاد شده است. این برداشت، کاملا اشتباه و به دلیل ناآشنایی به مفاد قانون مذکور و بی اطلاعی از واقعیت ماجرا بوده است.

در این مورد اینگونه تصور شده که ذکر عدد 50 درصد در متن نامه مذکور درباره سقف موضوع بند (10) ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، به معنای نامه نگاری وزیر اقتصاد به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی برای اخذ مجوز افزایش 50درصدی حقوق کارکنان وزارت اقتصاد است.

بدیهی است که چنین برداشتی کاملا نادرست است و هر ناظر منصفی می داند که در شرایط کسری بودجه بزرگ باقیمانده از دولت قبل و در شرایطی که تیم مالی دولت تازه به طور شبانه روز در پی برطرف کسری بودجه بدون استفاده از راهکارهای استقراضی و تورمی دولت قبل است، وزیر اقتصاد که سکاندار اصلی این سیاست ضدتورمی است، برخلاف همه این سیاست ها برای افزایش 50درصدی حقوق کارکنان دستگاه زیرمجموعه خود اقدام نخواهد کرد.

واقعیت آن است که نامه وزیر اقتصاد به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در پی مذاکرات شفاهی است که در این زمینه بین این دو مقام دولتی اجرا شده بود. به دلیل آن که حقوق کارکنان حداقل بگیر وزارت اقتصاد و دستگاه های پرشمار تابعه آن، مایه نارضایتی وزیر اقتصاد را ایجاد نموده بود، وی برای برطرف این مشکل و در چارچوب قوانین و مقررات و پس از مذاکره با سازمان امور اداری و استخدامی به این تصمیم رسید که راه افزایش حقوق کارکنان حداقل بگیر وزارت اقتصاد و برطرف اجحاف علیه آنان، انجام صرفه جویی در سایر هزینه های جاری دستگاه مذکور و استفاده از منابع حاصله برای افزایش حقوق این دسته از کارکنان آن است.

بنابراین، محتوای نامه منتشرشده هم با این هدف تدوین شد و در چارچوب سیاست کلان دولت سیزدهم برای کاهش فاصله حقوق ها در دستگاه های اجرایی است. شایان ذکر است که سایر دستگاه های اجرایی هم می توانند با انجام صرفه جویی در هزینه های جاری خود،منابع حاصله را صرف افزایش حقوق حداقل بگیران دستگاه خود نمایند و برای این کار باید از سازمان امور اداری و استخدامی مجوزهای لازم اخذ گردد که نامه وزیر اقتصاد هم در همین ارتباط بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1992

به "واکنش وزارت اقتصاد به خبر درخواست افزایش حقوق کارکنان این وزراتخانه از سوی خاندوزی: اشتباه برداشت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت اقتصاد به خبر درخواست افزایش حقوق کارکنان این وزراتخانه از سوی خاندوزی: اشتباه برداشت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید