هوای امروز مرکز در محدوده قابل قبول

به گزارش مسافرت رو، تهران (پانا) - کیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه امروز (15 خرداد 1400) در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل خواهد بود.

هوای امروز مرکز در محدوده قابل قبول

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (15 خرداد 1400) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل خواهد بود. وزش باد مؤثر طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود، هرچند با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن، غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش یافته و می تواند سبب کاهش کیفیت هوا شود.

با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد. کاهش تندی باد تا صبح روز یکشنبه (16 خرداد 1400) سبب انباشت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا نسبت به شب گذشته خواهد شد، با این حال باتوجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود، بعلاوه فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود. با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی یکشنبه شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته با میانگین 62 بود و هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 67 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1772

به "هوای امروز مرکز در محدوده قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای امروز مرکز در محدوده قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید