فارس من، پاسخ رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای به اساتید حق التدریس: در اولویت استخدام قرار می گیرید

به گزارش مسافرت رو، در پی درخواست کاربران سامانه فارس من مبنی بر استخدام اساتید حق التدریس دانشگاه فنی وحرفه ا ی، رئیس این دانشگاه تاکید نمود که در صورت شرکت این اساتید در فراخوان جذب، در اولویت استخدام قرار می گیرند.

فارس من، پاسخ رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای به اساتید حق التدریس: در اولویت استخدام قرار می گیرید

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرنگاران، کاربران سامانه فارس من خواهان جذب اساتید حق التدریس دانشگاه فنی وحرفه ا ی شدند، بر این اساس خبرنگار با مراد مصائب زاده سردبیر این خبر گفت وگو کرد. وی با تاکید بر اینکه اساتید حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه ای از حق بیمه برخوردار نیستند و این در حالی است که سال هاست در این دانشگاه تدریس می نمایند، گفت: رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای بارها اعلام نموده است که این دانشگاه چندین هزار استاد هیئت علمی احتیاج دارد درحالیکه همچنان از اساتید حق التدریس بهره می گیرد، جا دارد که برای جذب هیئت علمی از اساتیدی استفاده گردد که سال ها سابقه تدریس در این دانشگاه را دارند.

وی با بیان اینکه شاخص استاندارد نسبت استاد هیئت علمی به دانشجو عددی برابر 181 است، گفت: متأسفانه شاخص استاندارد نسبت استاد هیئت علمی به دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای کمتر از 1501 است، یعنی به ازای هر 150 دانشجو فقط یک استاد وجود دارد، که این موضوع ضرورت ساماندهی اساتید حق التدریس این دانشگاه را روشن می نماید.

مصائب زاده اعلام نمود: تمام اساتیدی که تا قبل از سال 1390 در دانشگاه فنی حرفه ای تدریس می کردند، استخدام شدند اما اساتیدی که بعد از آن تاریخ جذب شدند، سال هاست که بلاتکلیف هستند و حتی از حق بیمه هم بهره مند نیستند و جا دارد که مسئولان تدبیری در این زمینه بیاندیشند.

سالانه 40 تا 50 عضو هیئت علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای جذب می شوند

خبرنگار در پی پیگیری این درخواست با ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت وگو کرد، صالحی عمران با اشاره به آمار 18 هزار نفری اساتید حق التدریس این دانشگاه، گفت: هر ساله در زمان جذب اساتید، دانشگاه فنی و حرفه ای نیز درخواست جذب اعضای هیئت علمی نو را مطرح و به طور میانه بین 40 تا 50 نفر نیز سهمیه جذب دریافت می نماید.

وی اعلام نمود: فرایند جذب و استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای از سال 1391 به این طرف به وسیله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در موعد مقرر صورت می پذیرد و اساتید حق التدریس این دانشگاه نیز می توانند برای استخدام در این فرایند شرکت نمایند.

صالحی عمران تاکید نمود که در صورت شرکت اساتید حق التدریس دانشگاه فنی و حرفه ای در فرایند جذب وزارت علوم، برای این افراد اولویت درنظر می گیریم و در اولویت جذب هیئت علمی قرار می گیرند.

وی اعلام نمود: مباحث و منابع درسی دانشگاه فنی و حرفه ای به روز است و در حال تغییر، لذا این دانشگاه همواره احتیاجمند اساتید حق التدریس است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1976

به "فارس من، پاسخ رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای به اساتید حق التدریس: در اولویت استخدام قرار می گیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، پاسخ رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای به اساتید حق التدریس: در اولویت استخدام قرار می گیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید