علت قطع آب در برخی از منطقه ها استان تهران از زبان شرکت آب و فاضلاب

به گزارش مسافرت رو، تهران (پانا) -مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تاکید کرد در هیچ نقطه ای از تهران برنامه قطع و یا نوبت بندی آب نداریم و قطع آبی که در برخی منطقه ها شهرهای استان تهران رخ داده ناشی از قطع برق و خاموش شدن پمپ های چاه های آب تامین کننده آب شرب منطقه ها مختلف است.

علت قطع آب در برخی از منطقه ها استان تهران از زبان شرکت آب و فاضلاب

به گزارش ایسنا، محمدرضا بختیاری با اشاره به قطع آب در برخی نقاط تهران اظهار کرد: در بسیاری از منطقه ها، امکان عملیاتی به کارگیری دیزل ژنراتور برای تامین برق چاه ها وجود ندارد که البته با تمهیدات اندیشیده شده تانکرهای سیار آب رسانی در محلات و منطقه های که دچار افت فشار یا قطع آب می شوند مستقر خواهند بود.

اخطار به170 هزارمشترک پرمصرف تهرانی

وی با بیان اینکه برای 170 هزار مشترک پرمصرف و بد مصرف تهرانی که تا 30 مترمکعب آب در ماه مصرف کرده اند (دو برابر الگوی مصرف) هشدار قطع آب صادر شده است، اظهار کرد: اگر این مشترکان فرایند مصرف خود را اصلاح نکنند، در مرداد ماه روزانه 4 تا 5 ساعت آب این مشترکان قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطر نشان کرد: در شرایطی که شرایط منابع آبی بسیار بغرنج است، شرکت آب و فاضلاب استان تهران با به کارگیری کلیه امکانات خود آب شرب باکیفیت و پایداری را برای مشترکان تأمین می کند در این زمینه از شهفرایندان تقاضا داریم با رعایت الگوی مصرف با ما همکاری کنند.

بختیاری ادامه داد: البته برخی از این مشترکان اصلاً به شرایط بحرانی کشور به لحاظ کمبود آب توجهی ندارند.

وی با بیان اینکه 85 درصد مشترکان الگوی مصرف آب را رعایت می کنند، گفت: 15 درصد از مشترکان آب تهران پرمصرف و 5 درصد از این تعداد، بد مصرف هستند که این 5 درصد 10 تا 15 درصد آب تولیدی در تهران را مصرف می کنند که بخش عمده ای از این مشترکان خانگی در شمال غرب تهران و برخی در جنوب و حتی شهرستان های استان تهران هستند که از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می کنند.

به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران، استان تهران 25 درصد و شهر تهران 17 تا 18 درصد از آب شرب کشور را مصرف می کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1799

به "علت قطع آب در برخی از منطقه ها استان تهران از زبان شرکت آب و فاضلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت قطع آب در برخی از منطقه ها استان تهران از زبان شرکت آب و فاضلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید