ظریف به ایتالیا و جمهوری آذربایجان می رود

به گزارش مسافرت رو، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به ایتالیا و جمهوری آذربایجان سفر می کند.

ظریف به ایتالیا و جمهوری آذربایجان می رود

به گزارش گروه سیاست خارجی مسافرت رو، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر سفر ظریف به ایتالیا و جمهوری آذربایجان گفت: ظریف فردا پنج شنبه به منظور شرکت در سومین کنفرانس بین المللی گفت وگوهای مدیترانه ای که در رم برگزار می شود به ایتالیا سفر می کند.

وی افزود: محورهای اصلی این کنفرانس امنیت مشترک، سعادت مشترک، مهاجرت، فرهنگ و جامعه مدنی است و بنا بر دعوت رسمی آنجلینو آلفانو وزیر امور خارجه ایتالیا، آقای ظریف نیز در این کنفرانس شرکت کرده و یکی از سخنرانان اصلی خواهند بود.

قاسمی با بیان اینکه وزیر امور خارجه سپس در روز جمعه با سفر به باکو در کنفرانس قلب آسیا شرکت می کند، افزود: این کنفرانس با قرار دادن افغانستان در کانون آن، چارچوبی برای افزایش همکاری منطقه ای محبت آمیز و نتیجه بخش را با هدف تقویت صلح و رفاه منطقه ای فراهم می سازد. این چارچوب به عنوان مسیری برای رسیدگی به چالش ها و منافع مشترک افغانستان و همسایگان و شرکای منطقه ای آن کشور ایجاد شده و بصورت سالیانه در یکی از کشورهای مشارکت کننده برگزار می شود.

قاسمی گفت: کنفرانس قلب آسیا شامل 14 کشور مشارکت کننده، 17 کشور حمایت کننده، 12 سازمان منطقه ای و بین المللی است که در این نشست وزرا، ظریف نیز شرکت خواهد داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 898

به "ظریف به ایتالیا و جمهوری آذربایجان می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف به ایتالیا و جمهوری آذربایجان می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید