سهام عدالت در کدام کارگزاری ها فروخته می شود؟

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران- سهام عدالت هفت میلیون تومان از ارزش خود را از دست داده و برخی از کارگزاری ها اقدام به فروش آن کرده اند اما واریزی ها همچنان به صورت خرد انجام می شود و ارقامی که برای دارندگان این سهام واریز شده حدود 10 تا 20 هزار تومان است.

سهام عدالت در کدام کارگزاری ها فروخته می شود؟

به گزارش خبرنگاران، حدود دو ماه بود که درخواست های فروش سهام عدالت از سوی کارگزاری ها فروخته نمی شد و مدیران بسیاری از کارگزاری ها در پاسخ به حجم بالای اعتراض مشتریان خود اینطور استدلال می کنند که در شرایط فروش بلوکی، خریداران حقوقی تمایلی به خرید سهام عدالت ندارند و بیشتر نقدینگی این گروه از بازیگران بورسی در جریان حمایت از سهام خودشان است.

اما از ابتدای هفته برخی از سهامداران از واریز بخشی از پول سهام عدالت خود خبر داد ه اند، به نظر می رسد فروش و واریز پول سهام عدالت طی چند روز اخیر آغاز شده آن هم در حالی که ارزش این سهام کاهش شدیدی داشته است.

اما نکته قابل توجه این است که رقم واریزی ها، خرد است و به 100 هزار تومان هم نمی رسد. تاخیر دو ماهه در فروش سهام عدالت از یک سو و واریزی های 10 و 20 هزار تومانی از سوی دیگر باعث انتقاد و اعتراض مردم شده است.

حالا هم 30 درصد ارزش سهام عدالت کم شده و هم این ارقام به صورت خرد واریز شده است.

در مرداد ماه و پیش از آغاز فرایند کاهشی شاخص کل در بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی تا رقم 20 میلیون تومان پیش رفت و بسیاری از سهامداران در روزهای اوج قیمت درخواست فروش سهام عدالت خود را ثبت کرده اند.

سهام عدالت تا روز 15 مهر ماه بیش از 30 درصد معادل هفت میلیون تومان از ارزش خود را از دست داده است. از آنجایی که پول فروش سهام عدالت مطابق روز فروش محاسبه می شود، سهامداری که در نیمه دوم مرداد ماه درخواست فروش 60 درصد از سهام عدالت خود را داده اند انتظار دریافت 12.5 میلیون تومان را دارد اما طبق آخرین نرخ سهام عدالت به ازای فروش 60 درصد حدود 8.4 میلیون تومان برایشان واریز می شود.

سهام عدالت در کدام کارگزاری فروخته می شود؟

کارگزاری مفید دیروزبعد دوماه دوازده هزار واریزکرد امروز ششش هزارتومان

کارگزاری بانک پاسارگاد 23 هزارتومن واریز کرده است

بانک ملت بعد از سه ماه امروز 12 هزارتومن واریز کرد. مگه قرار نگذاشتند واریزی های خرد و جمع کنند

کارگزاری کشاورزی برای من 9هزارتومن واریز کرد.

بانک سپه شرمندم کرد بعد 3 ماه دیدم زده 9 هزار تومان برای شما ارسال شد

منبع: تجارت نیوز

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1319

به "سهام عدالت در کدام کارگزاری ها فروخته می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام عدالت در کدام کارگزاری ها فروخته می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید